Afrika-Türkiye Ticaret ve Kültür Merkezleri

Afrika-Türkiye Ticaret ve Kültür Merkezleri; Türk iş insanları olarak Afrika’nın büyüklüğünün ve barındırdığı potansiyelin farkındayız. Bu potansiyeli, kardeşlikten ayrılmadan, karşılıklı fayda sağlayacak şekilde ortaya çıkarmak istiyoruz. Yeni bir dünya düzeni kurulurken, geleceğe Afrika ile birlikte yürüme çabasındayız. Afrika Türk Ticaret ve Kültür Merkezi Projesi’yle, birlikte kazanıp, kardeşçe paylaşmak MÜSİAD’ın temel hedefidir.

Dünyada ekonomik ve siyasi dengelerin değiştiği, “yeni dünya düzeninin” belirlendiği son yıllarda Afrika Kıtası, birçok ülkenin gelecek planlarında konumlandırdığı bir bölge. Yatırımlar ve ticaret noktasında ilişkiler, bu menfaat çevresinde inşa ediliyor. Bu ilgiyi, bölgenin yer altı-yer üstü zenginlikleri belirlerken, bölge insanının refahı ve yaşam kalitesi göz ardı ediliyor. Türkiye olarak, Türk iş insanları olarak önceliğimiz Afrika’nın kaynakları, yer altı ya da yer üstü zenginlikleri değil. Biz, kıtanın insanıyla gönül bağı kurmanın, birlikte büyümenin, beraber kalkınmanın peşindeyiz. Bizler, MÜSİAD ilkeleri çerçevesinde, her zaman daha fazla insana temas etmenin, dili, dini, ırkı ne olursa olsun temas ettiğimiz insanlara destek olmanın kıymetini anlatmak için çabalıyoruz.

Bir Afro-Avrasya ülkesi olan Türkiye, özellikle 2005 yılından itibaren, Afrika ülkeleriyle yeni bir döneme girmiştir.   Ülkemizin benimsediği çok boyutlu dış politika anlayışı, Türkiye’yi, geçmişte ihmal edilen bölgelere açılımlar yapmaya yöneltmektedir. Bu açılımlar içinde en başarılı olanlardan biri Afrika açılımıdır. Halklarımız arasında güçlü bir gönül bağı bulunurken, ülkelerimiz arasındaki ilişkiler de benzer şekilde samimi ve sıcak bir şekilde ilerlemektedir. Çünkü, Afrika’yla aramızda kardeşlik hukuku var. Ticari ilişkilerimizi de bu kardeşlik hukuku temelinde geliştiriyoruz. Bizler her zaman, ticaretin yalnızca para kazanmaktan ibaret olmadığını savunuyoruz. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz Afrika Türk Ticaret ve Kültür Merkezi, ülkelerimiz ve halklarımız arasında önemli bir köprü işlevi görecektir. İlkini Sudan’da faaliyete alacağımız ve geniş bir araziye kurulacak olan kompleks içerisinde; ticaret merkezi ve bir kültür merkezi yer alacak. Türk iş insanlarının ürettiği yerli ürünlerin sergilenerek satışlarının yapılacağı ticaret alanlarını ziyaret edenler, burada ürünleri görerek alım gerçekleştirebilecek. Halklarımız arasındaki kültürel alışverişi geliştirmek amacıyla kompleks içerisinde inşa edeceğimiz kültür merkezi, bağlarımızı daha da güçlendirecek.

TİCARET MERKEZİ Market * Yapı Market * Avm * Pazar Yeri * Sergi Alanı * Cafe * Restaurant * Rekreasyon Alanları * 960 Araçlık Otopark Toplam İnşaat Alanı 50.870 m2   Toplam Arazi Alanı 108.509 m2  

KÜLTÜR MERKEZİ İşletme Ofisleri * Dükkânlar * Günlük Kiralanabilir Ofisler * Ofisler * Konferans Salonu * Kafeterya * Sergi Alanı * Cami * Rekreasyon Alanları Toplam İnşaat Alanı 8.500 m2   Toplam Arazi Alanı 23.500 m2  

Türk iş insanları olarak Afrika’nın büyüklüğünün ve barındırdığı potansiyelin farkındayız. Bu potansiyeli, kardeşlikten ayrılmadan, karşılıklı fayda sağlayacak şekilde ortaya çıkarmak istiyoruz. Yeni bir dünya düzeni kurulurken, geleceğe Afrika ile birlikte yürüme çabasındayız. Afrika Türk Ticaret ve Kültür Merkezi Projesi’yle, birlikte kazanıp, kardeşçe paylaşmak MÜSİAD’ın temel hedefidir.
 

PDF OLARAK İNDİR

13.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD

13.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD
60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan

YURT İÇİNDE 84 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Üyelerin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurumlarına ileten

YURT DIŞINDA 81 FARKLI ÜLKEDE

Toplamda 165 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

İçerik Bulunmuyor!