Yurtdışı Alt ve Üst Yapı Projeleri Komitesi

BAŞKAN'I TAKİP EDİN
Bu KOMİTE “Yurt dışındaki” uluslararası kurumların ve kuruluşların vasıtasıyla oradaki projelerin, yatırımların takip edilmesi, değerlendirilmesi ve raporlanması ile strateji geliştirerek öncelikli müşavir firmaların, sonrada Müteahhit firmaların fiili olarak ticaretin içinde yer almasına katkı sağlamak amacındadır. Buna bağlı olarak;

1. Üye firmaları proje süreçlerine dâhil edilmesi noktasında, firmaları kategorize etmek amacıyla yurtdışında iş yapma kapasitelerinin tespit edilmesi ve bir başlangıç oluşturulması için anket hazırlanması. Ankette mevcut durumlarının tespiti; yurtdışına açılmak için zayıf ve güçlü yönleri, ihtiyaçların tespiti ve kapasitelerinin artırılması için yapılması gerekenlere ilişkin fiili durumun tespitini yapmak. 

2. Müsiad üyesi olan, yurtdışında iş yapan sektör üyelerinin sayısının artırmak. Daha önce yurtdışında iş yapmayan üye firmaların bu alanda desteklenerek yurtdışında iş yapmasını sağlamak. 

3. Uluslararası kurumların (Dünya Bankası, Afrika Kalkınma Bankası, diğer Kalkınma Bankaları ve İhale Kurumlarının düzenli olarak takip edilmesi ve kayıt altına alınması, Musiad Ülke temsilcilerden, Büyükelçiliklerden, Ticari Ateşerlerden ve Altyapı ve Üstyapı alnında çalışan inşaat firmaları ve Müşavirlerden gelen projelerin kayıt altına alarak, MÜSİAD PROJE HAVUZU oluşturulması.. Havuza gelen bütün Projeler kategori edilmesi ve anlık olarak sektör üye firmalarımıza duyurulması web sitesinden yayınlanması.     

4. Uluslararası finans kuruluşları ile görüşmeler yaparak, MOU yapmak, MÜSİAD FİNANS HAVUZU oluşturmak. Finansman kuruluşlarının ilgilenecekleri projeleri kategorize edip, hangi finansçının ne tür projelere kredi verebileceği netleştirilerek, projelerin ihtiyacı olan kredilere erişimini kolaylaştırmak.

5. Projeler, firmalar ve kreditörler, MÜSİAD çatısı altında firmaların kategorilerine uygun olarak eşleştirmek,  Firmaların iş bitirmeleri, finansal durumları, teminat mektubu limitlerine uygun olarak eşleştirme yapılması sağlanacaktır.

 

İçerik Bulunmuyor!