MÜSİAD Üretim ve Ticaret Planlama Üst Kurulu

ÜRETİM ve TİCARET PLANLAMA ÜST KURULU BAŞKANI OKTAY DEDE

BAŞKAN'I TAKİP EDİN

Üretim ve Ticaret Planlama Üst Kurulu tüm işlemlerin başladığı, projelendirmelerin sektörel ve tematik birleşmelerinin başladığı çekirdektir. Ana eşleştirmeler burada başlar.

Bu kurul, tüm sektörel yapıların ve projelerin ölçek değerlerini artırmak adına belirlenen hedeflerde ortak çalışabildiği alandır. Komiteler, tematik çalışma alanlarında kendi alt-komitelerini ya da çalışma gruplarını oluşturabilir. Sektörel ve yarı-tematiktir. Üretim ve Ticaret Planlama Üst Kurulu altında kümelenen KOMİTE’ler konu başlıklarına göre sürelidir. Görevini tamamlayan kısım değiştirilebilir ya da kapatılabilir.

MÜSİAD'ın yeni dönemde ilk etap hedef sektörlerinin çoğunluğu bu kurul altında toplanmıştır. Bazı komiteler, pek çok iş kolunu ve sektörü aynı anda çalıştırmaya ve iş birliğine yönelttiği için ve projelerde çok sayıda komiteyi bir araya toplamaya uygun olduğu için mafsal-bağlantı (köprü) komite adını almaktadır.

Tematik alanlarda verilen sektörler örnek teşkil etmesi içindir. Kısıtlayıcı ya da bağlayıcı değildir. Söz konusu stratejik temaya uyumlu farklı sektörler de burada değerlendirilebilir.

Bir ortaklığın ya da yatırımın önünün açılabilmesi için öncelikle içerdeki üretimin ve ticaretin yeter seviyede ve hacimde gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için de gerekli altyapının öncelikli olarak üretim-ticaret safhasına yönlendirilmesi uygundur. İçerde uygun ve verimli planlanan üretim-ticaret hattı yani “SEKTÖRLERİNE UYUMLU İŞ MODELLERİ”; ilerleyen etaplarda UYGUN ORTAKLIKLARLA birleşmeyi ve ETKİN YATIRIM PROJELERİNE dönüşmeyi garantiler. SAHA ALTYAPI ÜST KURULU, tüm KOMİTELER için gerekli ekonomik, hukuki, bürokratik ve sosyal zemini temin ederken ilk aşamada üretim ve ticaret planlama ile yakın iş birliği içinde yürümesi doğaldır.

KURUL ÜYELERİ
Yönetim Kurulu
MUSTAFA BULUNTU
TEKSTİLDE YENİLİK YÖNETİMİ VE TASARIM KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
RAMAZAN BİNGÖL
GASTRO- EKONOMİ VE TÜRK MUTFAK SANATLARI KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
ABDULLAH ERİŞ
KIRSAL KALKINMA KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
DAVUT ALTUNBAŞ
İHRACATI GELİŞTİRME ve TİCARET EŞLEŞTİRME KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
CİHAD TERZİOĞLU
MADEN, ENERJİ YÖNETİMİ ve YATIRIMLARI KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
LEVENT CAN
SAĞLIK, MEDİKAL, İLAÇ ÜRETİM VE TİCARETİ KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
MUHAMMET ŞİRİN
SERACILIK, BİTKİ BESLEME VE PEYZAJ KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
ENVER KAYA
MAKİNE ve METAL SANAYİİNDE DÖNÜŞÜM KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
İLHAN BİLGİLİ
ULAŞIM ARAÇLARI ENDÜSTRİSİ KOMİTESİ BAŞKANI
Yönetim Kurulu
HALİL MALKAÇ
MOBİLYA ve DAYANIKLI TÜKETİMDE ÜRETİM KÜMELERİ KOMİTESİ BAŞKANI