Faizsiz Konut Finansman Sistemi

Günümüzde mali imkanlara erişmek için ciddi çaba, efor ve güç gerekiyor. Bu zorlukların bugün en önemli nedenlerinden biri, en büyük finans kaynağı olarak görülen faiz kıskacıdır. Büyük emeklerle birikim yapan ve bu birikimini yatırıma dönüştürmek isteyen iş insanlarımızın önündeki en büyük duvar faiz. Yeni iş kurmak ya da mevcut işinin kapasitesini artırmak isteyen iş insanımız halis niyetlerle yola çıkıyor; fakat kendini bir faiz ve katlanan borç silsilesinin içinde buluyor. Bu hem işin bereketini kaçırıyor hem de kazancın sürdürülebilir olmasını engelliyor.

Faizsiz ve değerlerimize uygun alternatif finans modellerini bizler bir an önce hayata geçirmeliyiz. Bu modelleri yaygınlaştırmalı ve bunun için de daha çok anlatmalıyız.

Finansal tüketicinin önceden kararlaştırılmış belirli bir süre mevduat tutması karşılığında konut kredisi veya diğer gayrimenkul kredilerini (işyeri, tadilat, konut alımı, otomotiv ve arsa vb) alma hakkı elde ettiği finansal faaliyet türüdür.

Sistem; güvenilir ve istikrarlı bir tasarruf aracı olmasının yanı sıra, ulusal tasarruf seviyesini artırma, konut finansmanı için kaynak sağlama, orta ve uzun vadede finansal istikrara katkı, dar gelirliler için uygun konut edinme imkanı gibi faydalar da içermektedir.

Türkiye’de hâlihazırda bu sistemin uygulayıcıları ve aynı zamanda MÜSİAD üyeleri de olan BİREVİM, EMİNEVİM, FUZULEV, İMECE YATIRIM, FİNANS EVİM, VAKIF EVİM ve KATILIM EVİM gibi firmalarımız bulunmaktadır.

Faizsiz Konut Finansman Sistemi, finansal tüketicinin önceden kararlaştırılmış belirli bir süre mevduat tutması karşılığında konut kredisi veya diğer gayrimenkul kredilerini (işyeri, tadilat, konut alımı, otomotiv, işyeri ve arsa vb) alma hakkı elde ettiği finansal faaliyet türüdür.

PDF OLARAK İNDİR

13.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD

13.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD
60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan

YURT İÇİNDE 84 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Üyelerin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurumlarına ileten

YURT DIŞINDA 81 FARKLI ÜLKEDE

Toplamda 165 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

İçerik Bulunmuyor!