İRAN VE VENEZUELA TİCARET HEYETİNDEN MÜSİAD'A ZİYARET

İran ve Venezuela ticaret heyetleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez binasını ziyaret ederek, MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyon Başkanı Abdulkadir Sıcakyüz ve MÜSİAD Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı Osman Özdemir ile bir araya geldi. Görüşmede bölgesel ticari gelişmeler ve MÜSİAD 2022'ye ilişkin konular ele alındı.

MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdulkadir Sıcakyüz başkanlığında MÜSİAD Dijital Komisyonu üyeleri, İran merkezli Artan şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Amin Rajab Pour Moghaddam ve beraberindeki heyet ile MÜSİAD Genel Merkez binasında bir araya geldi.

2-5 Kasım 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarına ilişkin değerlendirmelerin ele alındığı görüşmede, İranlı iş insanlarına düzenlenecek fuara ilişkin bilgi verildi.

Türkiye ve İran arasındaki ikili ticari ilişkilerin de konuşulduğu toplantıda, iki ülkede devam eden yatırım ve projelere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

MÜSİAD, Güney Amerika bağlarını güçlendiriyor

İran heyeti ziyaretiyle aynı gün gerçekleştirilen bir başka programda, MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyon Başkanı Abdulkadir Sıcakyüz ve MÜSİAD Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı Osman Özdemir, Venezuela Ulaştırma Bakanlığı Ticaret ve Tedarik Müdürü Juan Carlos Rivero Gonzales ile bir araya geldi.

Güney Amerika bölgesindeki fırsatların önemine değinilen görüşmede, MÜSİAD'ın bölgedeki çalışmalarını güçlendirmek istediği belirtildi.

MÜSİAD EXPO 2020'de Venezuela'nın tanıtımına önemli katkı sağlayan aktiviteler gerçekleştirildiği hatırlatılan toplantıda, iki ülke ticari ilişkilerinin gelecek dönemde de geliştirilmek istendiği ifade edildi. 

Toplantıda ayrıca Venezulalı şirketler MÜSİAD EXPO 2022'ye davet edildi.