TÜRKİYE’DE YETERLİLİKLER ÇERÇEVESİ, UYGULAMALAR VE BEKLENTİLER PROGRAMI ÇANAKKALE’DE GERÇEKLEŞTİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde, "Türkiye’de Yeterlilikler Çerçevesi, Uygulamalar ve Beklentiler" konulu program düzenlendi. Programa MÜSİAD'ı temsilen MÜSİAD Planlama, Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı Dr. Savaş Yılmaz katıldı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Mesleki Yeterlilik Kurumu iş birliğiyle, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen "Türkiye’de Mesleki Yeterlilik, Uygulamalar ve Beklentiler" konulu konferans Troia Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Vekili Metin Kahraman, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Balcı'nın da katıldığı programda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)'ı temsilen Dr. Savaş Yılmaz bulundu.

Mesleki eğitim alanında değerlendirmelerde bulunan Dr. Savaş Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"MÜSİAD 12 bin üyesi, Türkiye’nin her yerinde temsilciliği, dünyada 89 şube ya da temsilciliği bulunan ve 2 milyonun üzerinde istihdam sağlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Biz Türkiye’nin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve gündemi takip etmeye çalışan bir kuruluşuz. Bu proje bizim açımızdan önemli bir çalışma. Yenilenebilir enerji önümüzdeki dönem stratejilerimizle örtüşen bir proje. MÜSİAD olarak yenilenebilir enerji konusunda ciddi çalışma yürütüyoruz. Türkiye bu anlamda yapılan projeler ve çalışmalar ile yakından ilgileniyor. MÜSİAD olarak bu işin istihdam kısmında destek vermek istiyoruz."