TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ, MÜSİAD'DA ELE ALINDI

"Hamle Yatırım Teşvik Programı Bilgilendirme Toplantısı", Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır'ın katılımıyla, MÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleştirildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Hamle Yatırım Teşvik Programı Bilgilendirme Toplantısı", MÜSİAD Genel Merkez binasında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Yetkin, Davut Altunbaş, Muhammet Alı Özeken, Soner Meşe, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakan Erten, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD üyelerinin katılımyıla gerçekleştirildi.

MÜSİAD Genel Merkez binasında düzenlenen etkinlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda sürdürülen "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi" ve "Hamle" programı kapsamlı şekilde ele alındı.

Hamle Programı çağrıları ile öncelikli ürün listesi ile belirlenen ürünlerin üretimine ilişkin yatırımlarda büyük tutarlı teşviklerden yararlanıldığı hatırlatılan etkinlikte, Kimya, Eczacılık, Tıbbi ve Dişçilikle İlgili Araç Gereçler İmalatı, Bilgisayar, Elektronik ve Optik, Elektrikli Teçhizat, Makine ve Ulaşım Araçları sektörlerine yönelik destekler anlatıldı.

Program, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Yetkin ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakan Erten'in katılımıyla düzenlenen soru-cevap bölümü ile son buldu.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi ve Hamle programına ilişkin detaylı bilgi için https://hamle.gov.tr/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.