BASIM, YAYIN VE MEDYA SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ KONYA’DA İSTİŞARE EDİLDİ

MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu, 17-19 Haziran tarihleri arasında Konya’da icra edildi.  Yeşil Dönüşüm Ekonomisi temasıyla düzenlenen program kapsamında teşkilat ve sektör kurullarının iç istişare toplantıları da gerçekleştirildi. MÜSİAD’ın ilk sektör kurullarından olan ve dinamik yapısıyla sektörün sözcülüğünü yapan Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu’nun da katılımıyla Selçuklu Kongre Merkezi’nde bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Genel Merkez'in kapısının herkese açık olduğunu vurgulayan Karatemiz, eleştirisi, önerisi ve projesi olanların her daim kendilerine ulaşabileceklerini belirtti. Şubelerle iş birliği yapmak istediklerine değinen Karatemiz, yıl içerisinde sektörel sorunlara çözüm önerilerinin getirileceği zirve programı için  çalışmalara başladıklarını sözlerine ekledi. Ömer Karatemiz’den sonra sözü alan MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ulvi Yıldırım, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Katılımcılara teşekkür eden Yıldırım, istişare toplantılarından elde edilecek çıktıların, sektörel sorunların çözümü ve gelecek vizyonuna katacağı değer bakımından önemli olduğunu söyledi.

Ömer Karatemiz ve Ulvi Yıldırım şahsında etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür eden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu ise, MÜSİAD değerleri ve genel faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Program, diğer katılımcıların kendilerini tanıtması ve sektörel beklentiler üzerine yapılan konuşmalarla devam etti. Sektörde yaşanan hammadde sıkıntısı, ihracat fırsatları, e-ihracat, üyeler arası ticaretin geliştirilmesi gibi konular öne çıkan başlıklar oldu.