MAKİNE SEKTÖR KURULU VE İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ SEKTÖR KURULU ÇAPRAZ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Makine Sektör Kurulu ile İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu arasında MÜSİAD Genel Merkezi'nde İş Geliştirme Toplantısı icra edildi.

Toplantı, Makine Sektör Kurulu Başkanı İsmail Somalı ve İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Cemil Yüksekdağ kendilerini tanıtması ile başladı. Sektör Kurulları üyelerinin de kendini tanıtmasıyla devam eden toplantıda üyeler faaliyet alanları ile ilgili bilgi verdiler. Yoğun katılımın sağlandığı toplantı, iki sektör kurulu arasında yeni ticari ilişkilerin doğmasına ve tanınırlığın artmasına vesile oldu. Üyelerin kendilerini tanıtması sonrası B2B görüşmelere geçilirken, karşılıklı iş birliği fırsatları görüşüldü.

İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Yüksekdağ, Eylül ayı içerisinde gerçekleştirecekleri Türkiye İştişare Toplantısı (TÜİT) programı hakkında bilgi verdi. Gayrimenkul sektörünün yaşadığı sorunlara değinen Yüksekdağ, inşaat sektörünün gelecek zamanlarda düzensiz yapılar hâline gelmesinin aile hayatı ve aile kavramına zarar verebileceğini ifade etti. İzmir’deki depremin insanlar üzerindeki etkilerinin sonucu olarak kentlerin planlı olması yönünde bilgiler aktarılacak olan bu programın önemli bir konu olduğu vurgulandı. Kentsel dönüşümün ve yatay mimarinin özellikle konuşulacağı önemli bir program icra edilecek.

Makine Sektörünün temel sorunu olan sanayi sitesi konusu ele alındı. Büyükşehirlerde sanayi sitesi içerisinde fabrika bulunmadığının ve yüksek fiyatta olan kiraların üretici firmaları bir hayli zorladığından bahsedildi.