MOBİLYA VE DAYANIKLI TÜKETİM SEKTÖR KURULU VE TEKSTİL, DERİ VE HAZIR GİYİM SEKTÖR KURULU ARASINDA ÇAPRAZ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Mobilya ve Dayanıklı Tüketim Sektör Kurulu ile Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu arasında MÜSİAD Genel Merkezi’nde iş geliştirme ve çapraz toplantı gerçekleştirildi.

Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu Başkanı Fatih Canpolat, Mobilya ve Dayanıklı Tüketim Sektör Kurulu Başkanı Halil Köklü'nün açılış konuşmaları ile toplantı başladı ve üyelere kendilerini tanıtmaları için söz hakkı verildi. Tanışmanın ardından faaliyet alanlarıyla ilgili bilgiler verildi. Ticari faaliyetlerin ve iş birliklerinin artırılması yönünde mutabık kalındı ve karşılıklı iş birliği fırsatları görüşüldü. Yoğun katılım sağlanan toplantıda, her iki sektör kurulu arasında yeni ticari ilişkilerin doğmasına ve tanınırlığın artmasına büyük katkı sağlandı. Karşılıklı indirimlerin sağlanması gerektiğinin önemi vurgulandı.

Esenler Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Türkoğlu tarafından da bir sunum gerçekleştirilen toplantıda, devlet teşviklerinin şirketlere sağladığı avantajların her iki sektöre de çok katkısının olduğu görüldü. Bu teşviklerin katkıların mutlaka değerlendirilmesi gerektiği üzerine görüş birliğine varıldı.

Her iki sektöründe insan yaşamına ve ticari faaliyetlere olan katkısının konuşulduğu toplantıda, sektörlerin birbirleriyle ilişki içerisinde olmasının ve birlikte projeler üretilmesinin gerekli olduğu söylendi. Her iki sektör içinde ortak olan gündemler üzerinden toplantıya devam edildi. Toplantının çok verimli geçtiği ve tekrarının sağlanması gerektiğine dair görüş birliğine varıldı.