MÜSİAD TURİZM SEKTÖR KURULU, ORDU, GİRESUN VE TRABZON’DA BÖLGE TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK ADINA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

MÜSİAD Turizm Sektör Kurulu Başkanı Murat Kundak, MÜSİAD Ordu Şube Başkanı Servet Altaş, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, MÜSİAD Turizm Sektör Kurulu yönetimi ve MÜSİAD Ordu üyeleri ile Olive Restoranda bir araya geldi. 

MÜSİAD Turizm Sektör Kurulu Başkanı Murat Kundak ve Ordu İl Kültür Turizm Müdürü Uğur Toparlak’ın açılış konuşmalarıyla başlayan program, üyelerin kendilerini ve firmalarını tanıtmasıyla devam etti. MÜSİAD Turizm Sektör Kurulu yurt dışında olduğu gibi yurt içinde de turizm faaliyetlerine ağırlık vermeye başladı ve bu kapsamda ilk ziyaretini Ordu iline gerçekleştirdi. Diğer illerde de bu tür faaliyetlere ağırlık verileceğini ifade eden Turizm Sektör Kurulu Başkanı Murat Kundak turizm ihtiyaçlarını yerinde tespit edip bölgede bulunan üyelerimiz ile istişare ederek yeni stratejiler belirlemek ve geliştirmek amacıyla bu tür toplantıların planlandığını ve devam edeceğini belirtti. Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve MÜSİAD Ordu Şube Başkanı Servet Altaş gerçekleştirilen bu ziyaretin Ordu turizmine katkı sağlayacağını belirtti. Gerçekleştirilen bu ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu’nun turizme çok açık bir yer olduğunu belirterek denizinin, doğasının ve yaylalarının turizm açısından keşfedilmesinin büyük öneminden bahsetti ve gerçekleşen ziyaretin çok kıymetli olduğunu vurguladı. Turizm adına bölgenin kalkınması için her iki tarafında birbirine olan desteklerinin esirgenemez olduğunu ifade ederek şükranlarını sundu. Toplantının bitiminde MÜSİAD Turizm Sektör Kurulu Başkanı Murat Kundak tarafından Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’a plaket takdim edildi.

Ziyaretlerin devamında Ordudaki turizm ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmesi adına MÜSİAD Ordu himayesinde bölgenin keşfi için gezi organizasyonu gerçekleştirildi ve yapılması gerekenlerle ilgili istişarelerde bulunuldu.  MÜSİAD ‘tan gelen heyet ile güzel bir organizasyonu geride bıraktıklarını belirten Servet Altaş, "Yapılan istişareler sonucunda Çambaşı yaylamıza en az 100 dönümlük arazi üzerine MÜSİAD Genel Merkezimizin destekleyeceği Ordu'nun en büyük turizm yatırımını yapacağız. Yatırım öncesinde butik otel ile Ordu turizmine hizmet edeceğiz. Ayrıca haziran ayından itibaren Ordu'ya charter uçak seferleri yapılması için söz aldık. Turizm pastasından her geçen yıl daha fazla pay alan ilimizin MÜSİAD'ın yatırımlarıyla daha iyi yerlere geleceğine inancımız tam" ifadelerinde bulundu. Heyetin bir sonraki durağında MÜSİAD Turizm SK üyeleri ve Ordu Şube üyeleri ile Ordu valiliğine ziyaret gerçekleştirildi. Ordu Valisi Sayın Tuncay Sonel ziyaretten dolayı şükranlarını sundu ve turizm faaliyetlerinin Ordu turizmine ve ülke ekonomisine olan katkısının büyük olduğunu belirtti.

Ziyaretlerin ikinci gününde ise ilk olarak MÜSAİD Giresun Başkanı Hakan Korkmaz’a ziyaret gerçekleştirildi ve yapılan istişarelerin ardından hediye takdiminde bulunuldu. Programın devamında MÜSİAD Trabzon üyeleri ile istişarelerde bulunmak üzere Trabzon’da bir araya gelindi. Turizm sektöründe ve diğer alanlarda faaliyet gösteren üyelerle yapılabilecek iş birliklerinin masaya yatırıldığı toplantıda Genel Merkez Turizm Sektör Kurulu yapılanmasını ve faaliyetlerini anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Üyelerin kendilerini tanıtması sonrası karşılıklı iş birliği fırsatları masaya yatırıldı. Geniş katılım sağlanan toplantıda, MÜSİAD Genel Merkez ve Trabzon şube üyeleri arasında yeni ticari ilişkilerin doğmasına ve tanınırlığın artmasına vesile oldu. Toplantı sonrası MÜSİAD Turizm Sektör Kurulu Başkanı Murat Kundak tarafından Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu’na ve Trabzon Turizm Sektör Kurulu Başkanı Çetin Şahin’e yetim hamilik sertifikası takdim edildi.