ÇERÇEVE DERGİSİ'NİN 104'ÜNCÜ SAYISI OKUYUCULARIYLA BULUŞTU

İki aylık iş dünyası ve güncel ekonomi dergisi Çerçeve Dergisi'nin 104’üncü sayısı okuyucularıyla buluştu.

Çerçeve Dergisi, Kasım-Aralık sayısı olan 104’üncü sayısını okuyucularına sundu. Güncel ekonomik gelişmelere ve dünya gündemine dair önemli saptamalarda bulunan Çerçeve, bu sayısında Türkiye’nin İhracat Serüvenini “Küresel Ticarette Dengeler Değişiyor” başlığıyla kapağına taşıdı. T.C. Ticaret Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muş ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’nin de görüşleriyle katkı verdiği Çerçeve 104, 2022 yılında Türkiye’nin ihracatını ve 2023 yılına dair ihracat hedeflerine ışık tutuyor.

İhracat ve D-8 Ülkelerinin aralarındaki ticaretine de değinen Çerçeve Dergisi, D-8 Genel Sekreteri Isiaka Abdulqadir Imam ve MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Osman Nuri Önügören’in değerli görüşleriyle konuyu çerçeveliyor.

Ticari Rota bölümünde Brezilya’nın incelendiği ve buradaki ihracat fırsatlarına değinen Çerçeve 104, yeni oluşturduğu Start-Up bölümünde ise MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Gül’ün Türkiye’deki girişimcilik fırsatlarını ve tavsiyelerini okuyucularına sunuyor.

Çerçeve Dergisi’nin 104’üncü sayısında Vakıf Katılım Bankası İnsan Kaynakları Direktörü Ersin Çatalbaş, Pandemi Sonrası Kurumsal Çalışma Alanlarında Personel Sorunları ve Eğilimleri yazısıyla iş hayatındaki personel eğilimlerine dikkat çekiyor. Aktüel bölümünde ise TVNet Ekonomi Şefi ve Z Raporu Dergisi Yazı İşleri Müdürü Semra Güney Karabaş, Ekonomi Güvenliğinde Basının Rolü başlıklı yazısıyla, basın dilinin ve haber içeriklerinin ekonomilere etkilerini örneklerle ortaya koyuyor.

Çerçeve Dergisi geçen sayısında duyurduğu dijitalleşme yönündeki adımlarını da bu sayıda devam ettiriyor. Küresel Ekonomiyi Yeniden Düşünmek başlıklı 2022 Türkiye Ekonomi Raporu’na ve Podcastlere QR kod ile erişim imkânı sağlıyor.

Çerçeve Dergisi’ni okumak ve sesli olarak dinlemek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Çerçeve Dergisi’nin 104’üncü sayısı için tıklayınız.

Çerçeve Dergisi Podcast kanalları için:

Spotify

Google Podcast

Podcaster App

Fizy