MÜSİAD VE İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MÜSİAD ve İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi programları, staj imkanları ve ortak eğitim planlamalarını da kapsayan bir iş birliği protokolü imzaladı. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İsrafil Kuralay ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer Torlak'ın katıldığı programla bir iş birliği protokolü imzaladı.

MÜSİAD Genel Merkezinde düzenlenen imza programında değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, kurumlar arası iş birliğinin genişletilmesinde önemli bir etki oluşturacak protokolün öğrencilere oluşturacağı imkanlar ve ortak eğitim planlamaları ile öne çıktığını belirtti.

Başkan Asmalı, yeni projelerin geliştirilmesinde ilgili birimlerin güçlü iş birliğini de kapsayan protokolün birçok alanda kurumlar arası ilişkileri güçlendireceğini söyledi.

Programda konuşan İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İsrafil Kuralay, MÜSİAD'ın Türk iş dünyası için önemine değinerek, iki kurum arasında geçmiş dönemde yapılan iş birliklerini dile getirdi. 

Başkan Kuralay ayrıca, MÜSİAD ve İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında imzalanan protokolün ikili ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

İkili iş birliğinin devam etmesi gerektiğini ifade eden İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer Torlak, ortak programların önemine dikkat çekti.