GENEL BAŞKAN MAHMUT ASMALI, 4 FARKLI İLDE TEMASLARDA BULUNDU

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van’da şube açılışları ve ziyaretler gerçekleştirdi.

Bingöl ziyaretleri sırasında Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, üyeler ve temsilciler ile birebir görüşmeler gerçekleştiren Asmalı, çeşitli programlara ve görüşmelere de katılım sağladı.

Bingöl ziyareti sonrası Genel Başkan Asmalı başkanlığında Muş’a geçen heyet, burada da üyeler ve MÜSİAD Temsilcileri ile görüştükten sonra, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın misafiri oldu. 

Muş’ta gerçekleştirilen temaslar sonrası heyet, Bitlis’e geçti ve Şube Üyeleri ile hasbihal toplantısına katıldı. Genel Başkan Asmalı başkanlığındaki heyet sırasıyla, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ve Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ’ı ziyaret etti. Heyete Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’de eşlik etti.

Bitlis ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen Ahlat Şenlikleri’ne de katılan Genel Başkan Asmalı, burada Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Genelkurmay Başkanı Metin Gürak ile de bir araya geldi.

Ahlat ziyaretleri kapsamında kültür gezisi turlarına da katılan heyet, Selçuklu Mezarlığı’nda bölgeye ve kültürel faaliyetlere ilişkin bilgi aldı. Bitlis programı MÜSİAD Bitlis Şubesi’nin resmî olarak açılması ve açılış etkinliği kapsamında düzenlenen yemek programı ile sona erdi.

Son olarak Van gezisine çıkan heyette Genel Başkan Mahmut Asmalı, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ile bir araya geldi. Bölgeye ilişkin faaliyetler ve projeler üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Ardından MÜSİAD Van Şubesi Başkanı Ertuğrul Balibay misafirliğinde MÜSİAD Van üyeleri hasbihal toplantısı düzenlendi. Toplantı sonrası Şube açılışları ve ziyaretler programı sona erdi.