MÜSİAD HEYETİ TÜBİTAK'A ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcıları Osman Çalışkan, Abdurrahman Uzun ve Burhan Özdemir Başkanlığındaki heyet TÜBİTAK Gebze Kampüsü’nü ziyaret ederek, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile görüştü.

 

MÜSİAD ile TÜBİTAK arasında yapılabilecek iş birliğine yönelik çalışmaları içeren ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın ev sahipliğinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kampüsü’nde gerçekleşen görüşmede ortak çalışma alanlarına dair istişareler yapıldı.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Burhan Özdemir’in Başkanlığındaki MÜSİAD Heyeti, ülke sanayimize yön verecek Ar-Ge ve yenilik faaliyetlerinde özel sektörün giderek artan rolünü ve güçlü bir sanayi için yapılabilecek önerilere dair istişarelerde bulundu.

Toplantıda, MÜSİAD ve TÜBİTAK’ın sürdürülebilir sanayi, yapay zekâ, yeşil ve dijital dönüşüm ile ilgili çalışmalarına dair kapsamlı görüşmeler yapıldı. TÜBİTAK’ın Ar-Ge ve Yenilik ekosistemine verdiği desteklerden, Yüksek Teknoloji Platformları ile Sanayi Yenilik Ağları (SAYEM) Platformları’nın güncel durumundan bahsedildi.

Toplantıda yeşil ve dijital dönüşüm konularının gelecekte ülke sanayimizin başarısını çok daha yükseklere taşımada sahip olacağı potansiyel üzerinde duruldu.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Ar-Ge ve Yenilik odağında birlikte geliştirme ve birlikte başarma yaklaşımının; 13 bini aşan MÜSİAD üyesi kuruluş ile yaygınlaştırılarak yeşil ve dijital dönüşümün desteklenmesine verdiği önemin altını çizdi.

Görüşmede MÜSİAD Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş ve MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu Başkanı Taha Çiftci'de yer aldı.