MÜSİAD CALIFORNIA TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Yurt dışındaki teşkilatlanma çalışmalarına hız veren MÜSİAD, Amerika Birleşik Devletleri’nin California Eyaletinde temsilcilik ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

6 Eylül 2023 Tarihinde MÜSİAD California Temsilcisi Sayın Hasan Altuntaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa, California Başkonsolosu Sinan Kuzum, MÜSİAD USA Başkanı Yavuz Orta, MÜSİAD USA Danışma Kurulu Üyesi Sayın Kemal Üstün, MÜSİAD USA Başkan Yardımcıları Sayın Selçuk Kaya ve Sayın Enis Üçüncüoğlu ve California Türk İş Dünyasının önde gelen temsilcileri katılım sağladı.

California Başkonsolosluğundaki resepsiyonla birlikte başlayan açılış programı daha sonra temsilcilik ofisinde kurdele kesimiyle devam etti.

Açılış programında konuşan Başkonsolos Sayın Sinan Kuzum, “Dünyanın en önemli lokasyonlarından birinde bulunuyoruz. MÜSİAD’ın burada bu çalışmayı yapması gerçekten çok değerli. Bizler başkonsolosluk olarak iş dünyamızı tüm imkanlarımızla desteklemeye hazırız. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesinde hep birlikte çalışmalı ve ülkemizin ekonomi vizyonuna katkıda bulunmalıyız.” dedi ve çalışmalarından dolayı MÜSİAD Yönetimine teşekkür etti.

MÜSİAD USA Başkanı Sayın Orta ise, “Dünyanın gönüllü en büyük iş insanları örgütü olan MÜSİAD, ülkemizin ihracatını arttırmak ve uluslararası ticaret arenasında Türk İş Dünyasının hak ettiği değeri yakalaması için “Yüksek Ahlak Yüksek Teknoloji” parolasıyla çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

Bu kapsamda bu gün yeni bir temsilciliğimizin açılışını yapmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan Sayın Başkonsolosumuza, ticaret ataşelerimize ve siz değerli iş insanlarına çok teşekkür ediyorum.

Başta Türkiye-Amerika ikili ticareti olmak üzere, ülkemizin ali menfaatleri doğrultusunda her zaman çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.” dedi.

Açılış öncesi davetlilere seslenen MÜSİAD California Temsilcisi Sayın Hasan Altuntaş, “MÜSİAD Bayrağını kıtanın en batısında dalgalandırmak bize nasip oldu. Bu bilinçle çalışmalarımıza daha bir özenli devam edeceğiz ve teşkilatımızı burada daha da güçlendireceğiz. Genel Merkezimize ve MÜSİAD USA Yönetimimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi ve katılımları için tüm haziruna teşekkür etti.

Başkonsolos Sayın Sinan Kuzum’a ve katılımcılara MÜSİAD Yetim Hamilik Sertifikasının takdim edilmesi ile devam eden açılış programı, üyelere arası ticareti geliştirme ve ikili iş görüşmeleri etkinliğiyle birlikte son buldu.