ERASMUS GÜNLERİ 2023 ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyonumuz kapsamında, Şehit Yüzbaşı Yusuf Kenan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile ortaklaşa Erasmus Days kapsamında hibrit olarak bir etkinlik gerçekleştirdik. Mesleki Eğitim Akreditasyon projemizin yaygınlaştırma faaliyeti ve AB Komisyonu tarafından yürütülen Erasmus Days günleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz toplantıda MÜSİAD Brüksel'den Murat Balbay " Erasmus+ Sürecinde Danışmanlığın Faydaları" Genel Merkez Dış İlişkiler Uzmanı Furkan Yaşar'dan " Erasmus+ Uluslararası Bağlantılarının Kurulması" ve Belçikalı bir iş adamı olan Osman Aydoğan tarafından "Belçika'da Çalışma Hayatı" konulu konferans verilmiştir.

Erasmus+ deneyimlerini paylaşmak veya projelerini duyurmak için yararlanıcılara eşsiz bir fırsat sunan Erasmus Günleri (#ErasmusDays), Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, ilgili projelerin çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Etkinlik, 12 Şubat - 13 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Erasmus+ VET Staj hareketliliği kapsamında Belçika/Brüksel'e giden 10 kişilik bir öğrenci grubu tarafından planlandı.Etkinlikte, MÜSİAD Brüksel'den Murat Balbay, "Erasmus+ Sürecinde Danışmanlığın Faydaları" konusunda deneyimlerini paylaştı. Ayrıca, Belçikalı bir iş adamı olan Osman Aydoğan, "Belçika'da Çalışma Hayatı" konulu konferansında öğrencilere önemli bilgiler sundu.