DİPLOMATİK İLİŞKİLER KOMİSYONU’NDAN BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETLERİ

MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu; Filistin, Bangladeş, Afganistan, Ürdün, Mısır, Endonezya, Avusturya ve Macaristan Büyükelçiliklerini ziyaret ederek resmî temaslar gerçekleştirdi.

MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Osman Nuri Önügören Başkanlığındaki MÜSİAD Heyeti, önemli büyükelçiliklere bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi ve resepsiyonlara katıldı. Son dönemde İsrail’in Gazze’de yaptığı barbarca katliamları gündeme getiren MÜSİAD Heyeti, başlangıç olarak Filistin Büyükelçiliği’ne giderek destek mesajı verdi. Osmanlı İmparatorluğu döneminde barış içindeki Kudüs tablosunun hediye edildiği ziyarette, MÜSİAD’ın her daim Filistin davasının arkasında olduğu güçlü bir şekilde vurgulandı.

Bangladeş, Afganistan, Ürdün, Mısır, Endonezya, Avusturya ve Macaristan Büyükelçiliklerini de ziyaret eden heyet, Avusturya ve Macaristan Büyükelçilikleri’nde resmî resepsiyona katıldı.

Görüşmelerde, Filistin vurgusu yapılırken; önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan MÜSİAD Vizyoner’23 için de davet yapıldı.