MÜSİAD SEKTÖR KURULLARI VE FUAR FORUM KOMİSYONU, İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İKMİB) BAŞKANI ADİL PELİSTER’E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu tarafından yapılan ziyarette,Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkan Yardımcısı Ömer Karatemiz, Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Hüseyin Sarpkaya ve Kimya, Metal ve Maden Sektör Kurulu Başkanı Muhittin Can temsil etti.

MÜSİAD'ın genel çalışmaları, sektörel faaliyetleri ve Fuar Forum Komisyonu'nun aktif çalışmaları hakkında bilgi verildi. Özellikle İKMİB üyeleri ile MÜSİAD Sağlık sektör üyelerinin ortak fuar organizasyonu konusunda görüşmeler yapıldı. Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Hüseyin Sarpkaya, üniversitelerin düzenlediği kümelenme programlarının kurum nezdinde yürütülmesi önerisini dile getirdi. İKMİB Başkanı Adil PELİSTER, ilaç sektörünün geleceği ve yatırımları konusunda yapılan çalışmaların desteklenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Kimya Teknoloji Merkezi'nin kurulmasının sektöre faydalı olacağını vurguladı.

Kimya Teknik Üniversitesi'nin kurulmasının sektöre önemli katkılar sağlayacağı konusunda görüş birliğine varıldı. MÜSİAD Genel Merkez Kimya sektörü hakkında bilgi veren Muhittin Can, sektörel çalışmaların MÜSİAD ile aktif bir şekilde devam etmesi ve kurumlar arası iletişimin sürdürülmesi konusunda mutabık kalındığını belirtti. Ziyaretin sonunda, MÜSİAD'ın değerli bir hediyesi olan Yetim Hamilik Sertifikası, Başkan Yardımcısı Ömer Karatemiz tarafından Sayın Adil Pelister'e takdim edildi ve bir hatıra fotoğrafı çekilerek ziyaret sonlandırıldı.