MÜSİAD KİMYA, METAL VE MADEN SEKTÖR KURULU İLE ŞEHİT SAMET KIRBAŞ MTAL İLE HAMİLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kimya, Metal ve Maden Sektör Kurulu Başkanı Muhittin Can, Başkan Vekili Emre Fersan, Başkan Yardımcısı Emrullah Yedikardeş ve yönetimi, Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü  Murat Bilge, Müdür Yardımcısı Erdinç Atilla ve Metal Bölümü Alan Şefi Güray Onay ile bir araya geldi.

İmzalanan protokol ile Kimya, Metal ve Maden Sektör Kurulu ve Şehit Samet Kırbaş MTAL Kimya ve Metal Bölümü öğrencilerine yönelik mentorluk, staj ve eğitim destekleri sağlamayı taahhüt ediyor. Bu iş birliği sayesinde öğrenciler, sektördeki uzmanlarla daha yakından tanışma fırsatı bulabilecek, sektörel bilgi ve deneyimlerini artırarak iş hayatına daha hazırlıklı bir şekilde adım atabilecekler.

Sektör kurulu yöneticilerimiz ve Şehit Samet Kırbaş MTAL yöneticileri bu anlaşma ile Kimya ve Metal sektörüne nitelikli işgücü kazandırmak adına önemli bir adım olduğunu vurgulayarak öğrencilere sunulan desteklerle geleceğin sektör liderlerini yetiştirmek amacında olduklarını belirttiler.