TEKSTİL, DERİ VE HAZIR GİYİM SEKTÖR KURULUN'DAN ROMANYA'YA İŞ GEZİSİ DÜZENLENDİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu Başkanı Fatih Canpolat ve beraberindeki heyet, Romanya’ya yurtdışı iş gezisi düzenledi. Programda MÜSİAD Romanya Şubesi ve T.C. Romanya Büyükelçiliği ve ROMANİA FASHİONTEX fuarında üye stant ziyaretleri gerçekleştirildi.

Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu, Romanya’ya düzenlediği programda ilk olarak MÜSİAD Romanya Şubesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Tekstil Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu Başkanı Fatih Canpolat ve beraberindeki heyet, MÜSİAD Romanya Şube Başkanı Cem Aksoy ile istişarelerde bulundu. Tekstil Sektörünün Romanya’daki durumu, iş birliğini ve ticareti geliştirme faaliyetleri gibi konular ele alındı.

Programın devamında heyet, T.C Romanya Büyükelçiliği’ne ziyaret düzenledi. Ziyarette T.C. Romanya Büyükelçisi Özgür Kıvanç Altan ve T.C. Bükreş Ticaret Müşaviri Mehmet Naci Akdoğan ile bir araya gelinerek istişarelerde bulunuldu.

Heyetin bir sonraki durağı Romanya’da düzenlenen FASHİONTEX Tekstil Fuarı oldu. Fuara katılım sağlayan üyelere stant ziyaretinde bulunuldu. Düzenlenen fuar ziyaretinin ardından program son buldu.