MÜSİAD SAVUNMA SANAYİ SEKTÖR KURULU YÖNETİMİ, DR. CELAL SAMİ TÜFEKCİ'Yİ ZİYARET ETTİ

MÜSİAD Savunma Sanayi Sektör Kurulu , Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekci'yi yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Bakan Yardımcısı Tüfekci, bakanlığın yürüttüğü faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdi. Özellikle, ülkemizin gurur projesi olan Milli Muharip Uçağı KAAN Yerli Savaş Uçağı'nın önemine vurgu yaptı.

MÜSİAD Savunma Sanayi Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş, görev süresince gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Bu faaliyetler arasında, iki defa düzenlenen AMAC zirveleri, ASELSAN ve ROKETSAN'ı ziyaretler ve tedarikçi günleri etkinlikleri yer alıyor. Toplantı görüşmeleride, Türk savunma sanayi firmaları, yurt dışından önemli siparişler almaya devam ediyor.

Türk savunma sanayiinin kabiliyetlerini gösteren ve dünyanın dikkatini çeken ürünler, uluslararası arenada büyük ilgi görüyor. Savunma sanayiindeki teknolojik gelişmeler, Türk firmalarının rekabet gücünü artırıyor. Yerli ve milli üretim olanaklarının artmasıyla birlikte, Türkiye savunma sanayiinde daha da güçleniyor ve ihracat potansiyelini artırıyor. Türkiye, savunma sanayiindeki başarılarıyla sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda birçok ülkeye de teknoloji transferi sağlayarak stratejik ortaklıklar kuruyor. Bu da Türkiye'nin savunma sanayiindeki uluslararası konumunu güçlendiriyor.

 

MÜSİAD Genel Merkez Savunma Sanayi Sektör Kurulu üyemiz Yardımcımız Hakan Kayacı'nın, Kayacı Savunma olarak İnsansız Deniz Aracı çalışması hakkında bilgi verdi. Ülkemize katma değer sağlayacak projesi hakkında Savunma Sanayi alanında ki bu önemli çalışmanın MÜSİAD üyelerinin önemli çalışmalarından bir tanesidir. Ziyarette bulunan diğer üyeler, kendi firmalarıyla ilgili konuları ve talepleri paylaştılar. Ziyaretin sonunda Dr. Celal Sami Tüfekci'nin, Fatih Altunbaş'a bir plaket takdim etti. MÜSİAD'ın önemli bir çalışması olan Yetim Hamilik Sertifikası ise Altunbaş tarafından Dr. Celal Sami Tüfekci'ye sunuldu.