GENEL BAŞKAN ASMALI: SEÇİMSİZ GEÇECEK 4 YILDA ANA ODAĞIMIZ EKONOMİ OLMALI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, “MÜSİAD olarak, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağımızın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’ni değerlendirdiği yazılı açıklamasında Türkiye’nin önündeki seçimsiz geçecek olan 4 yılın ekonomi odaklı olması gerektiğini vurguladı.

Asmalı, yaptığı açıklamasında Türkiye’nin ekonomi politikalarının daha sürdürülebilir ve güvenli olması amacıyla OVP’de belirtilen öncelikli yapısal reformların hızla hayata geçirilmesinin büyük önem arz ettiğini dile getirdi.


Seçim sonuçlarının hayırlı olması ve bu dönemi birlik ve beraberlik içerisinde geçirme temennisinde de bulunan Asmalı’nın açıklaması şu şekilde:

“Ülke olarak bir seçimi daha geride bıraktık. Dün gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinin ülkemiz ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor, kazanan adayların her birini tebrik ediyoruz. MÜSİAD olarak, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağımızın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğuna inanıyoruz. Enflasyonun kalıcı olarak düşmesinin hedeflendiği para politikasının yanı sıra, bu dönemde ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için Orta Vadeli Planda belirtilen öncelikli yapısal reformların hızla hayata geçirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bizler MÜSİAD’lı iş adamları olarak önümüzdeki dönemde ülke ekonomimizin üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyüme sürecinin devam edeceğine olan inancımızı yineliyor; Bir ve Beraber olarak önümüzdeki dönemi en verimli şekilde geçireceğimize inanıyoruz.”