İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ SEKTÖR KURULU FRANSA HEYETİNİ AĞIRLADI

MÜSİAD İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu ile Fransa İnşaat Federasyonu Başkanı ve Heyeti arasında 19 Nisan Cuma günü MÜSİAD Genel Merkez'de İş Geliştirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Selamlama konuşması ile söze başlayan İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Cemil Yüksekdağ:

“MÜSİAD 14 bin üyesi olan, Türkiye hatta dünyanın en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından birisidir. 34. kuruluş yılımızı kutluyoruz. Amacımız kurumlar arası ticari ilişkileri güçlendirmek, üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda karar alıcılar ile görüşmek ve lobisel faaliyetler yürütmektir. Yurt içinde ve Yurt dışında gerek mikro gerek makro düzeyde etkinliklerimiz var. Bir ay önce Suudi Arabistan da İBF etkinliğimizi düzenledik. 18 Nisan Perşembe günü, dün burada Ticaret Bakan yardımcımızın, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanının teşrif ettiği önemli bir inşaat ve finans zirvesi düzenledik.İki yılda bir düzenlediğimiz MÜSİAD Expo Kasım ayında gerçekleşecek. Amacımız ticaret potansiyelimizi artırmaktır. Özetlemek gerekirse MÜSİAD çok büyük bir ağ ve amacımız üyelerimiz arasında köprüler kurmak, ticari potansiyellerini güçlendirmektir. Ama her şey ticaret değil, sosyal yardımlaşma etkinliklerimiz de yoğun. Karz-ı Hasen adlı bir dayanışma yardımlaşma sandığımız ve de Utesav adlı akademi ve eğitim çalışmaları yürüten bir merkezimiz mevcuttur. “ dedi.

Toplantıda söz alan Fransa İnşaat Federasyonu Heyet Başkanı Jean Luc Eyler;

“Misafirperverliğiniz için ve yemek için teşekkürler. Türkiye’deki girişimcilik ortamı Fransa’dakine çok benzememektedir. Biz Fransa'nın Grand Est bölgesindeki Alsace kentinden geliyoruz, Paris hariç Fransa'nın en dinamik ekonomik bölgesidir. Bölgemizdeki en önemli şirketlerin temsilcileri bu heyetimizde yer almaktadır. Marangozluk, cephe, iklimlendirme, ısıtma soğutma, kaba inşaat, peyzaj mühendisliği, renovasyon gibi alanlarda uzman arkadaşlar bu heyetimizdeler.” dedi.

Selamlama konuşmalarının ardından her iki heyet de kendi firma ve ürünlerini tanıttılar. Önümüzdeki süreçlerde profesyonel iş birliğine odaklı spesifik toplantılarla iş hacmini artırabilme temennisiyle ve hatıra fotoğrafı ile program sonlandırıldı.