MÜSİAD TİCARET OFİSİ 13. 3T NETWORKİNG TOPLANTISI 5. BÖLGEDE GERÇEKLEŞTİRDİ

MÜSİAD Ticaret Ofisi Avrupa Yakası 5.Bölge Toplantısı Sarıyer, Kağıthane, Beşiktaş, Şişli ve Eyüp ilçelerinden gelen üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

Sarıyer, Kağıthane, Beşiktaş, Şişli ve Eyüp ilçelerini kapsayan Avrupa Yakası 5.Bölge üyeleriyle 3T Networking toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmalarını gerçekleştiren MTO Komisyonu Başkanvekili Hakan Erdem “Bugün burada siz değerli 5.Bölge üyelerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Komisyonumuzun amacı sizleri bir araya getirerek aranızdaki iletişimi artırmanız ve bu şekilde sizlerin arasındaki ticaretin daha ileri noktalara taşınmasıdır.” dedi. MÜSİAD İnvest İcra Kurulu üyesi olan Ömer Haksever ise “MÜSİAD Invest  yatırım arayan ve yatırım yapmak isteyen firmaları bir araya getiren bir komisyon, amacımız ise üyelerimiz içerisinde yatırım almak isteyen firmaları yatırıma hazır hale getirme ve onu yatırımcıyla buluşturmak bulunuyor. Bu amaç doğrultusunda 25 Nisan’da Türk Cumhuriyetler özelinde Yatırım Networking programı düzenledik. Türk Cumhuriyetlerinden gelen sermayedarlara Türkiye’de iş yapma, bunun yanında Türkiye’den mal veya hizmet alma niyeti olanlara ise MÜSİAD üyeleriyle buluşma fırsatı sunduk.” dedi. Karz-ı Hasen hakkında sunum gerçekleştiren Muhammet Ali Özeken ise “Karz-ı Hasen Allaha verilen güzel borç anlamına gelmektedir. Biz buradan elde ettiğimiz gelirlerle zorda kalan ve faiz batağına düşmek istemeyen üyelerimize destek vermeyi hedefliyor tüm üyelerimizi bu sandığa katılmaya davet ediyoruz.” dedi. Son alarak söz alan MTO Başkan Yardımcısı İbrahim Selçuk Akkaya ise “ MÜSİAD Connect üyelerimizin kendi aralarında ki iletişimini artırmaya yönelik olarak tasarlanan, sadece üyelerimizin erişimine açık olan tamamen ücretsiz bir platform olarak sizlere sunulmuştur. Connect uygulamasını indirerek üye olabilir sonrasında ise kendinizin ve firmanızın sayfalarını oluşturabilirsiniz. Ardından Pazar yeri kısmına girerek ürettiğiniz mal ve hizmetleri yükleyebilir yada ihtiyacınız olan ürünler için talep oluşturabilirsiniz. Bu sayfada şuan günden güne artan bir ticaretten söz etmek mümkün. Umuyoruz ki Connect’e olan talep ve üyelerimizin kendi aralarındaki ticaret her geçen gün daha iyi hale gelecektir.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından toplantıya katılım sağlayan üyeler, kendilerini ve firmalarını tanıttı ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Toplantı, fotoğraf çekiminin ardından son buldu.