MÜSİAD MAKİNE SEKTÖR KURULU İLE BORSA İSTANBUL BAŞAKŞEHİR MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ HAMİLİK PROTOKOLÜ İMZALADI

MÜSİAD Makine Sektör Kurulu Başkanı İsmail SOMALI ve yönetimi, Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇOŞKUN ve Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Figen SÖNMEZ' in katılımıyla, önemli bir iş birliğine imza atıldı. İmzalanan Hamilik Protokolü ile, ahilik kültürünü yaşatmak ve sektöre nitelikli işgücü kazandırmak hedefleniyor.

Protokol töreninde, öğrencilerin kariyer hayatlarına önemli bir tecrübe kazandırılması ve bu yolla sektöre potansiyel işgücü sağlanması amaçlandı. MÜSİAD Makine Sektör Kurulu ve Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasındaki bu iş birliği, öğrencilere sektörde ihtiyaç duyulan becerileri kazandırarak, gelecekte iş hayatında başarılı olmalarını destekleyecek.

İsmail SOMALI, protokolün ardından yaptığı konuşmada, "Bu iş birliği ile meslek lisesi öğrencilerimizin kariyer hayatında elde edecekleri tecrübe ve birikim ile sektörümüzün potansiyel işgücünü artırarak önemli bir işe imza atacağız. Okul ile yeni dönemde yapacağımız çalışmalar için şimdiden mutlu olduğumuzu belirtiyor ve bu ortaklığı sizlerle paylaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN, protokolün hem öğrencilere hem de sektöre büyük fayda sağlayacağını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇOŞKUN ise, bu tür iş birliklerinin öğrencilerin eğitimlerine ve mesleki gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Figen SÖNMEZ, iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilerin alacakları pratik eğitimle sektöre daha hazır hale geleceklerini ifade etti.