MÜSİAD TİCARET OFİSİ AVRUPA 7. BÖLGE ÜYELERİ İLE 3T NETWORKİNG BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

MÜSİAD Ticaret Ofisi Başkanı Faruk Güzeldere Başkanlığında toplanan Avrupa Yakası 7.Bölge üyeleri, işbirliği ve fırsatları değerlendirmek üzere 3T Networking toplantısında buluştular. Ellinin üzerinde katılımcının bulunduğu toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Sn. Mahmut Asmalı telefon ile bağlanarak katılımcılara hitapta bulundu.

11.06.2024 Tarihinde MÜSİAD Ticaret Ofisi (MTO Başkanı Faruk Güzeldere, MTO Başkanvekili Hakan Erdem, MÜSİAD Otomotiv ve Ulaşım araçları Sektör Kurulu Başkanı İsmail Altın, Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu üyesi Sertip Akşahin ve Avrupa Yakası 7.Bölge üyeleriyle toplantı gerçekleştirildi. Bir çok farklı sektörden katılımcının bulunduğu 3T Networking toplantısında tanışma ve ortak iş yapma kültürüne vurgu yapıldı. Hitapları sırasında Faruk Güzeldere, “Üyelerin isteklerini anlamak noktasında yaptırdığımız anketin sonuçlarına göre üyeler arası ticari ilişkilerin artırılması beklentisi oldukça yüksekti. Mahmut Asmalı başkanımızın döneminde kurulmuş olan Ticaret Ofisimiz bu amaçla, sizlerin arasında ortak iş yapma kültürünün gelişmesi sebebiyle kuruldu. 100.yılını yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetinin daha iyi noktalara taşınması amaçlanan bu dönemde, güçlü bir MÜSİAD oluşturmak, güçlü bir Türkiye oluşturmak anlamına gelecektir. Güçlü Türkiye ile birlikte hem ülkemizde artan refaha hem de Dünya üzerinde barışa fayda sağlayacağımıza inanıyoruz.17.sini gerçekleştirdiğimiz 3T Networking tanışma toplantımızın ardından siz değerli üyelerimizin birbiri arasında iletişimi kuvvetlendirmesini ve bu tanışlıklığı ilerletmesini arzu ediyoruz.Toplantımız hayırlara vesile olsun inşallah.” ifadelerinde bulundu. Ardından sözü alan MTO Başkanvekili Hakan Erdem ise “Üyeler arasında işbirliğini ilerletmek ve Dijitalleşme sürecine katkıda bulunmak maksadıyla ortaya koyduğumuz, üyelerimiz arasında işbirliğini artırmak ve MÜSİAD güvencesiyle ticaret yapmasına olanak sağlaması amacıyla sadece üyelerimize açık olan ve tamamen ücretsiz olan MÜSİAD Connect’e üye olmanızı istiyorum. Bu uygulama ile kendinize ve firmanıza ait sayfalar oluşturabilir ve ticaretinizi artırabilirsiniz.Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Sertip Akşahin ise “MÜSİAD Ticaret Ofisinin düzenlediği neredeyse tüm toplantılarda gündem edilen Karz-ı Hasen hepimiz için oldukça büyük önem taşıyor. Peygamber efendimiz döneminde yapılan bu uygulama ile faizli finansman sistemine karşı yeni bir anlayış ortaya koymak ve güzelliği yaymak hedeflenmiştir. Güncel rakamlara göre yaklaşık 40 milyon liralık bir tasarrufumuzun oluştuğu bu sandık ile finansmana ulaşmak isteyen bir çok üyemize faizsiz borç vermiş bulunduk. Buradaki katılımcılardan da ricam Karz-ı Hasen’e üye olarak bu ailenin bir parçası olmanızdır. Toplantıda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyorum.Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının tamamlanmasının ardından üyeler arası tanışma bir dakikalık sunum metoduyla başladı. Toplantımız, toplantının gerçekleştiği Teska Armatür firmasının gezilmesi ve toplu aile fotoğrafının çekilmesi ile sonlandı.

Görsel Link : https://drive.google.com/drive/folders/1NwItBr5WRqyDlzITnfXdzz_1LwAfxCRN?usp=sharing