Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü Programı

MÜSİAD’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü Programı”, Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla Tokat Şube ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Program öncesinde Genel Başkan Abdurrahman Kaan ve beraberindeki heyet, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her yıl düzenlenen “Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü” programı, Tokat Şube ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Programa, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat Şube Başkanı Fatih Aksoy, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, şube başkanları ve iş dünyasından temsilciler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Abdurrahman Kaan, bütüncül kalkınma için bölgesel kalkınmanın gerekliliğine dikkat çekti.  MÜSİAD olarak temel gayelerinin toplumun kalkınması olduğu vurgulayan Genel Başkan Kaan, “ “Bizler, MÜSİAD olarak kurulduğumuz günden bu yana hiçbir zaman sadece kişisel servetlerimizi artırma odaklı olmadık; bizim gayemiz hiçbir zaman öncelikle para kazanmak olmadı. Bireyin değil, her zaman toplumun kalkınması, önceliğimiz oldu. Bizler bu sorumlulukla, Anadolu başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında iş insanlarıyla bir araya gelerek, ülkemizin ortak hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. Ticari faaliyetlerimizi güçlendirirken, fikir teatileri gerçekleştiriyor, projeler ortaya koyuyor ve bunların çıktılarını, ekonomi yönetimimiz, politika yapıcılar ve kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bölgesel kalkınmayı, bütüncül kalkınmayı sağlayabilmenin en önemli koşullarından biri olarak görüyoruz.” dedi.

“MÜSİAD Küresel Ölçekte Sermaye Platformu Olarak Yoluna Devam Etmek İçin Tazeleniyor”

Konuşmasında MÜSİAD’ın geçirdiği değişim ve dönüşüme de dikkat çeken Kaan, “MÜSİAD olarak 30 yıldır bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzun ardından da kendi kurumsal ve yapısal dönüşümlerimizi başlattık ve tamamlıyoruz. Adına “Tazelenme” dediğimiz ve kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz bu değişimi, kurulduğumuz günden bugüne sıkı sıkıya bağlı olduğumuz temel değerlerimiz ve kuruluş amaçlarımıza sadık kalarak planladık. MÜSİAD, 30 yıllık bilgi ve tecrübesiyle, çok daha etkin ve küresel anlamda güçlü bir milli sermaye platformu şeklinde yoluna devam etmek için yenileniyor, tazeleniyor. Dünyada güçlü bir dönüşüm yaşanıyor. Ekonomide ve ticarette rekabet koşulları değişiyor. Bambaşka bir dünya düzeni kuruluyor. MÜSİAD, dünyadaki siyasi ve ekonomik değişime uyumlu olarak aynı zamanda dünyaya ve ülkemize model olacak, güneş katmanlı yapı modeli ile kendini 2023’e hazırlıyor.” diye konuştu.

“Önceliğimiz Üyelerimizin Sektördeki Konumunu Güçlendirmek”

Tokat Şube Başkanı Fatih Aksoy ise şube olarak üyelerin işlerinin gelişmesi adına çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Aksoy, “2015 yılında temsilci olarak katıldığımız büyük onur duyduğumuz MÜSİAD ailesine 2019 itibariyle şube olarak devam etmekteyiz. Önceliğimiz, üyelerimiz arasındaki dayanışmayı, birlik ve beraberliği geliştirmek ve üyelerimizin sektördeki konumunu güçlendirmek. Bununla birlikte üyelerimiz için uygun şartlarda iş yapabilecekleri ortamların oluşturulmasına katkıda bulunuyoruz. En büyük hedefimiz bölgemizin ve ülkemizin gelişmesine katkı sağlamaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Program sonunda, Genel Başkan Abdurrahman Kaan ve Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli tarafından Şube Başkanı Fatih Aksoy’a Şube Beratı takdim edildi.