MÜSİAD’DAN 15 TEMMUZ ANISINDA ÇOCUK KİTABI: "KİM TUTAR BİZİ"

MÜSİAD, Cumhuriyet tarihimizin en ağır saldırısı olan 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında çocuklar için “Kim Tutar Bizi” isimli bir kitap hazırlattı.

MÜSİAD, Cumhuriyet tarihimizin en ağır saldırısı olan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin gelecek kuşaklara aktarılması, toplumun şuur altı müktesebatında hain kalkışmanın iyice yer edinmesi ve kardeşlik, birlik ve beraberlik inancımızın milletimizin her katmanında kök salmasını sağlamak amacıyla “Kim Tutar Bizi” isimli bir kitap hazırladı.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ülkemizin yakın tarihini öğrenmesi ve 15 Temmuz Ruhu’nun gelecek nesillere aktarılması anlayışıyla hazırlanan eser, masal-anlatı türünde yazıldı. Renkli çizimlerle hazırlanan ve toplam 48 sayfadan oluşan kitap, Yazar Kübra Gülşah tarafından kaleme alındı.

Erdem Yayınları tarafından hazırlanan eser, 15 Temmuz’da aziz Türk milletinin ortaya koyduğu direnişle birlikte, tüm dünyaya verilen demokrasi dersini ve millî iradenin bir kez daha güçlü bir şekilde tezahür etmesini, geleceğimizi kuracak olan çocuklarımıza, yalın ama bir o kadar da etkili bir biçimde aktarıyor.

Kitap, başta MÜSİAD Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD)’nun Türkiye genelinde camilerde düzenledikleri “Bu Yaz Camideyim-2019” Yaz Kurslarına devam eden çocuklara ve okul öğrencilerine armağan edilecek.