MÜSİAD KARADENİZ EREĞLİ BAŞARI ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şubesinin düzenlediği 23. MÜSİAD Eğitim Başarı Ödül Töreni, Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Karadeniz Ereğli tarafından, 13 Haziran Perşembe günü düzenlenen “23. MÜSİAD Eğitim Başarı Ödül Töreni” programına katıldı.

Törene MÜSİAD Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Korkut, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, çok sayıda işadamı, öğrenciler, öğretmenler ve velileri katıldı.

Eğitime Özel Önem

Programda konuşan Genel Başkan Kaan, 30 okulda düzenlenen yarışmalarda ödül alan öğrencileri tebrik etti.

MÜSİAD olarak eğitime çok önem verdiklerini ve bu anlamda birçok projeye imza attıklarını belirten Kaan şöyle konuştu:

“MÜSİAD olarak kurulduğumuz günden bu yana mesleki eğitimi savunuyoruz. Her fırsatta dile getiriyoruz, mesleki eğitim ve uzmanlaşma, Türkiye’nin geleceği için çok önemlidir. Bu kapsamda, Şubat 2011’de Türkiye’de ilk defa Mesleki Eğitim Çalıştayı düzenleyerek, “mesleki eğitimin” sorunlarını ve çözümlerini değerlendirdik, elde edilen çıktıları tüm paydaşlar ile paylaştık.

Buna ek olarak somut bir başka bir adım daha atarak, 2017 yılında İstanbul’da, MÜSİAD Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ülkemize kazandırdık. 

Yine aynı şekilde, geçtiğimiz şubat ayında “hami okul” projesi kapsamında Kartal İlçesi Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve Tasarım Bölümü’nün açılışını gerçekleştirdik.

Eğitim alanında devletimizin önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla da iş birliği çalışmaları yürütüyoruz. Bu bağlamda, Türkiye Maarif Vakfı ile ulusal ve uluslararası projeler ile sosyal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirilmesi, eğitim ve ticari çalışmalara destek olunması ve tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunulması amacıyla “İş Birliği Protokolü” imzaladık.”

Rekabetçiliğin Olmazsa Olması: Yenilikçi Ürünler

Konuşmasında gelecekte söz sahibi olmanın yenilikçi ürünler geliştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Kaan, “ Başarılı olmamız ve geleceğe emin adımlarla yürümemiz için yenilikçi ürünler geliştireceğiz, bunları kendi öz sermayemizle ve insan kaynağımızla üreterek dünyaya satacağız ki, yalnızca ekonomik düzeyde değil sosyal ve toplumsal alanlarda da gelişim gösterebilelim. Bunun için devletimiz ve özel teşebbüslerimizle eğitim, bilim ve teknoloji alanlarına yönelmeli, yatırımlarımızı artırmalı ve bir an evvel tüketen ülke konumundan üreten ülke konumuna yükselmeliyiz. Türkiye’nin, gelecekte söz sahibi olma, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmanın yolu işte buradan geçiyor.”

İş Dünyasında Sürekli Aktif Rol Almanız Sizlere Başarı Sağlayacaktır

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar ise eğitime verdikleri öneme vurgu yaptı. Çınar konuşmasında, "Başarının iyi bir eğitimle geleceğine inanan MÜSİAD Kdz. Ereğli şubesi olarak 1995-1996 eğitim ve öğretim yılında lise ve dengi okulları birincilerine ödül verilmesi kararlaştırılmış ve ilk ödül törenimiz 1996 yılında 9 lise birincisi ile beraber ödüllendirilerek gerçekleştirilmiştir. Toplam 37 okulda ilk üç dereceye giren 111 öğrencimiz elde ettikleri başarılarından dolayı ödüllendirilecektir. Ödül törenimizde bu güne kadar bin 652 öğrencimizi ödüllendirerek, elde etmiş oldukları başarılarından dolayı kendilerini bir nebze olsun onure etmeye çalıştık. Güçlü Türkiye hedeflerimiz düşünüldüğünde daha fazla çalışmamız ve üretmemiz gerektiği bu noktada da sizlere büyük görev düştüğü onun içinde kaybedecek zamanımızın olmadığı açıktır. Üniversite için gitmiş olduğunuz illerimizde yurt içinde 86 irtibat noktası olan MÜSİAD' ın gençlik kurullarında görev almanız, iş dünyasında sürekli aktif rol almanız sizlere başarı sağlayacaktır" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kdz. Ereğli, Alaplı ve Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'ne bağlı okullarını ilk üç derece ile bitirilen öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek törene katılan protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Törende ayrıca etkinliğe sponsor olan firma yetkililerinde teşekkür belgeleri takdim edildi. MÜSİAD 23. Eğitim Başarı Ödülleri töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.