RAMAZAN AYI YORULMADAN, AŞKLA İDRAK EDİLDİ

Yurt içinde 86 yurt dışında 94 ülke farklı noktadaki teşkilat ağıyla Türkiye’nin en yaygın STK’sı olan MÜSİAD, Ramazan Ayı vesilesiyle ülke genelinde ve mazlum coğrafyalarda iftar ve yardım çalışmaları düzenledi

Yurt içinde 86 yurt dışında 94 ülke  farklı noktadaki teşkilat ağıyla Türkiye’nin en yaygın STK’sı olan MÜSİAD, Ramazan Ayı vesilesiyle ülke genelinde ve mazlum coğrafyalarda iftar ve yardım çalışmaları düzenledi.

İş ve Siyaset Dünyasının Öncü İsimleri MÜSİAD İftarlarında Bir Araya Geldi

İlk olarak MÜSİAD Ankara Şube ev sahipliğinde protokole yönelik iftar programı düzenlendi. Devletin zirvesindeki isimler ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gibi etkili isimler katıldı.

12 Mayıs 2019 Pazar günü ise “29. MÜSİAD Genel Merkez Geleneksel İftar Programı” gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen programda, tüm Türkiye genelinden yüzlerce MÜSİAD üyesi bir araya geldi.

Genel Başkan Abdurrahman Kaan aralarında MÜSİAD’ın da olduğu Türkiye’nin önde gelen STK’larının katılımlarıyla oluşturulan Milli İrade Platformu’nun düzenlediği iftar programına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen iftar programında konuşan Kaan, MÜSİAD’ın her zaman demokrasinin, hakkın ve milletinin yanında yer aldığına dikkat çekti. Ramazan Ayı boyunca yoğun bir tempoyla hareket eden Genel Başkan Abdurrahman Kaan, tüm ülke genelinde iftar ve sahur programlarına katıldı. Ramazan Ayı süresince, başta Ankara, Rize, Trabzon, Muğla, Erzurum, Sakarya, Eskişehir, İnegöl, İzmir, Mersin ve Adana olmak üzere birçok şehirde MÜSİAD üyeleriyle bir araya gelen Genel Başkan Kaan, Anadolu’daki şube temsilcilerimizle istişarelerde bulundu.

MÜSİAD Kadın ve Tekirdağ Şubesi ev sahipliğinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında, “Koruyucu Aile” edindirilmiş olan çocukların ailelerine ve Çerkezköy Bakım Merkezi’nde bulunan yaşlılara yönelik iftar programı düzenlendi.

Genç MÜSİAD tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Sahur Programı bu sene "Ahde Vefa" temasıyla MÜSİAD Genel Merkez’de gerçekleştirildi. Kuruluşundan bugüne Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiş üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen programa katılım oldukça yoğundu.

Ramazan Ayı Anadolu’daki şubelerimiz tarafından 86 farklı noktada gerçekleştirilen iftar programlarıyla yoğun bir şekilde idrak edildi.

MÜSİAD Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yılda İhtiyaç Sahiplerinin Umut Işığı Oldu

Sermayeyi amaç değil insanlığa hizmet yolunda bir araç olarak gören MÜSİAD, Ramazan Ayı boyunca, yardıma muhtaç durumdaki insanların umut ışığı oldu. Osmanlı’dan tevarüs eden ve günümüzde unutulmaya yüz tutan Zimem Defteri uygulaması, Anadolu’daki şubelerimiz tarafından tekrar hayata geçirildi. Başta Konya, Trabzon, Tekirdağ ve Şırnak olmak üzere tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilen uygulama ile bölgedeki bakkalların veresiye (Zimem) defterleri satın alınarak borçluların borçları ödendi.

Yardım çalışmalarına devam eden MÜSİAD, Terör Örgütü PKK’nın “hendek” siyaseti neticesinde büyük bir yıkıma uğrayan Şırnak’ın Silopi ilçesindeki mazlum vatandaşlara da yardım elini uzattı. Genel Merkez üyelerinin bağışlarıyla hazırlanan erzaklar, Silopi’deki vatandaşlarımıza dağıtıldı. Ayrıca MÜSİAD Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli’nin katkılarıyla bölgedeki çocuklara bayramlık yardımı yapıldı.

Ramazan Ayı’nda şehit aileleri de unutulmadı. MÜSİAD Aksaray ve MÜSİAD Muğla tarafından şehit yakınları için iftar programları düzenlendi.

Yardım kampanyaları Genç MÜSİAD’ın katkılarıyla devam etti. Genç MÜSİAD ve Ağrı Belediyesinin ortak düzenlediği programda, Ağrı ilinde ihtiyaç sahiplerine erzak yardımında bulunuldu. "İyilikler paylaştıkça çoğalacaktır" temasıyla gerçekleştirilen programda, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Y.Furkan Akbal ve Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yardıma muhtaç kardeşlerimize erzak dağıtıldı.

İsrail’in mezalimi altında yaşamlarını sürdüren, İslam Âlemi’nin kanayan yarası Filistinli kardeşlerimiz bu yıl da unutulmadı. Kudüslü Müslüman kardeşlerimize bu mübarek Ramazan ayında yardımcı olmak ve onların her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek için Mirasımız Derneği işbirliğiyle kumanya dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca Mescid-i Aksa’nın önünde iftar programı düzenlendi.

Terör örgütü PKK’nın Suriye’nin kuzeyinde faaliyet gösteren ve YPG’den arındırılan bölgesi Azez’de de MÜSİAD İnegöl iftar programı gerçekleştirildi.