DANIŞMANLIK SEKTÖRÜNÜN EKONOMİK DÖNÜŞÜMDEKİ ETKİSİ GEBZE'DE ELE ALINDI

MÜSİAD Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu tarafından, 06 Nisan 2019 Cumartesi günü, Gebze Şubesi ev sahipliğinde “Ekonomide Dönüşüm ve İhracat Odağında Yeni Nesil Danışmanlık” temalı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu tarafından, 06 Nisan 2019 Cumartesi günü, Gebze Şubesi ev sahipliğinde “Ekonomide Dönüşüm ve İhracat Odağında Yeni Nesil Danışmanlık” temalı Türkiye İstişare Toplantısı düzenlendi.

Programa, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nazım Ekren, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, MÜSİAD Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu Başkanı Abdülkadir Sıcakyüz, MÜSİAD Milli Markalar Çalışma Grubu Başkanı Dr. Salim ÇAM,  SİNBO yönetim kurulu başkanı Mehmet Demir, TUBİTAK TÜSSİDE Enstitü Müdürü İsmail Doğan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan, KOSGEB Kocaeli OSB Müdürü Hakan Demirci, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üç yüze yakın iş insanı katıldı.

“Daha Fazla Üretim, Daha Fazla İhracat, Daha Fazla İstihdam”

Toplantının açış konuşmasını yapan Genel Başkan Abdurrahman Kaan, önümüzdeki 4 yıllık sürede ekonomik istikrara ve kalkınmaya odaklanacaklarını belirtti. Kaan, “ Bizler iş dünyası olarak tüm bu süreçlerde ekonomi yönetiminin ardından, ikinci başrolü üstleniyoruz. Bunun sorumluluğu ve bilinciyle, “daha fazla üretim, daha fazla ihracat, daha fazla istihdam” anlayışından hiç uzaklaşmadan çalışacağız. Türk iş insanları olarak ilmek ilmek ördüğümüz, büyük emeklerle geliştirdiğimiz bir ticaret başarımız var ve bu artık, bütün dünyada kabul gören bir başarı. Bunu daha ileri taşıyacağız. Siyasi iradenin, bu noktada iş dünyasının önünü açarak rehberlik ettiği bir dönemdeyiz.” dedi.

Hedefimiz Geleceğe Yön Veren Türkiye

Geleceğe yön verecek eğilimleri keşfederek yapılacak yatırımların uzun vadede büyük bir kazanç getireceğini kaydeden Kaan, “Biz artık, katma değeri yüksek ürünler üretmenin peşindeyiz. Teknolojiyi tüketen değil üreten, teknolojik gelişmeleri takip eden değil, ortaya koyan ülke olmanın peşindeyiz. Çünkü bizim, enerjiden sanayi üretimine, tarımdan bilgi teknolojilerine kadar her alanda kendine yeten, ürettiklerini dünyaya satan, dışa bağımlılığını en aza indirerek geleceğe yön veren bir Türkiye hedefimiz var. “Meselemiz Türkiye Olsun” diyerek çıktığımız yolda, MÜSİAD olarak bu noktada her türlü katkıyı sunmaya ve destek vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Toplantıda kısa bir selamlama konuşması yapan MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, sanayide yerli üretim vurgusu yaparak, ülkeye katma değer katmak ve yeni projeler geliştirmek için sık sık sanayicilerle istişare halinde olduklarını söyledi. Ülke ekonomisine katkı sağlamanın üretim ve çağa ayak uydurmayı başarmaktan geçtiğini ifade eden başkan Beyaz, TÜİT programına katılan herkese teşekkür etti.