MÜSİAD İLE MAARİF VAKFI ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ile Türkiye Maarif Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

MÜSİAD ile Türkiye Maarif Vakfı arasında; ulusal ve uluslararası projeler ile sosyal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirilmesi, eğitim ve ticari çalışmalara destek olunması ve tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunulması amacıyla “İş Birliği Protokolü” imzalandı.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün tarafından MÜSİAD Genel Merkez’de imzalanan anlaşma kapsamında, tarafların birbirlerinin faaliyetlerini mümkün olduğu ölçüde desteklemesi, her iki kurumun ortaklaşa yurt içi ve yurt dışında her türlü bilimsel, akademik, sosyal ve kültürel çalışmalara imza atması, ulusal ve uluslararası projeler ve dostluklar geliştirilmesi amacıyla birlikte faaliyetler gerçekleştirilmesi gibi konulara ilişkin iş birliği anlaşmasına gidildiği açıklandı.

İmza töreninin ardından açıklamada bulunan Genel Başkan Abdurrahman Kaan, "Atalarımızdan miras aldığımız kadim kültürü tüm dünyaya yaymak amacıyla MÜSİAD olarak yılmadan ve inançla çalışacağız" şeklinde konuştu.

Bu Ülkenin Mayası İle Yetişen Çocuklarımıza Güvenimiz Tam

Ancak Anadolu mayasıyla yetişen gençlerin, daha iyi bir dünyaya öncülük edebileceğini kaydeden Kaan, “Gençlerimizi, kıymetli birer maden gibi işleyerek parıldamalarını sağlamak zorundayız. Çünkü donanımlı ve başarılı vatandaşlar olarak, ülkemizi tüm dünyada parlatacak olan da gençlerimizdir. MÜSİAD olarak, kurulduğumuz günden bu yana, her fırsatta eğitimin önemini vurguladık. Bugün dünyaca tanınan, önemli başarılara imza atan mühendislerimiz, doktorlarımız, bilim insanlarımız var.  Biliyoruz ki bu ülkenin mayası, nicelerini yetiştirecek güce sahip. Biz her adımımızı, bu inançla atıyoruz. Türkiye’mize, gençlerimize, pırıl pırıl çocuklarımıza çok güveniyoruz.” dedi.

93 Ülkedeki Teşkilat Ağımızla Her Zaman Yardıma Hazırız

MÜSİAD olarak mesleki uzmanlaşmanın sağlanması adına, Bağlarbaşı MÜSİAD Pazarlama ve Perakende Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü açılışlarına imza attıklarını belirten Kaan, eğitime yönelik çalışmalar düzenlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Maarif Vakfı gibi Türkiye’nin dünyadaki prestijinin artmasında ve Türk dili ve kültürünün yurt dışında yayılmasında büyük rol oynayan güzide bir kuruluşla yaptıkları anlaşmadan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Kaan, MÜSİAD’ın 93 ülke 223 noktadaki teşkilat ağıyla her zaman desteğe hazır olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin Dünyaya Açılan Kapısı

Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ise Türkiye Maarif Vakfı ile MÜSİAD arasında imzalanan iş birliği protokolünün nitelikli eğitimin, entelektüel birikimin, sosyal, kültürel ve ticari çalışmaların gelişmesine katkıda bulunacağını söyledi.

Vakfı’nın uluslararası eğitimde Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu ifade eden Akgün şöyle konuştu: “52 ülkede temsilcisi bulunan Türkiye Maarif Vakfı, 95 ülkede eğitim faaliyetleri için resmi temas sağladı. 34 ülkede anaokulundan üniversiteye dek 267 okulda 28 bini aşkın öğrenciyle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün kökleri Anadolu’nun Ahilik bilinci ile derinleşen, eğitime ve insan gücüne daha fazla yatırım yapılması için çalışan MÜSİAD ile imzaladığımız iş birliği protokolünün, iki kurumun dünya çapında yürüttüğü faaliyetlere olumlu katkı sağlayacağını ümit ediyor ve bu açıdan son derece önemsiyoruz.”

Tören karşılıklı plaket takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.