TKDK HEYETİ MÜSİAD'DA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkan Vekili Hakan Kalender, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ı ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımlarıyla, 12 Eylül 2019 tarihinde; bakanlık ve MÜSİAD arasında iş birliği anlaşması imzalanmıştı. Bu kapsamda TKDK Başkan Vekili Hakan Kalender ve beraberindeki heyet, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’a ziyaret gerçekleştirdi.

Görüşmede, Tarım ve Orman Bakanlığı ile MÜSİAD arasında imzalanan “IPARD Programı İş Birliği Protokolü”ne ilişkin, karşılıklı yürütülecek çalışmalar ele alındı.

Aynı zamanda ziyarette, protokol neticesinde MÜSİAD üyesi yatırımcılara ulaşarak kırsalda yatırıma geçmelerine katkı sağlayacak ve IPARD ile sağlanan kırsal kalkınma hibeleriyle ne gibi yatırımların söz konusu olacağı ile ilgili karşılıklı yürütülecek çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

MÜSİAD üyelerine IPARD kapsamında verilecek eğitimlerin içeriği hakkında bilgi verilirken, başvuru çağrı ilanları yayınlandığında, MÜSİAD üyelerinin bilgilendirilmesinin nasıl olacağı konusu gündeme getirildi.

İkili görüşme sonrası TKDK Başkan Vekili Kalender, MÜSİAD Kırsal Kalkınma Komitesi ile de bir araya gelerek, TKDK’nın çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Heyetler arası görüşmede, TKDK ve MÜSİAD karşılıklı olarak hazır bulundu.