MÜSİAD’IN 87. ŞUBESİ KARS'TA AÇILDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’ın 87.şubesi Kars’ta açıldı. Açılışta, Genel Başkan Abdurrahman Kaan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Ahmet Arslan’ın yanı sıra siyaset ve iş dünyasından birçok önemli isim yer aldı. Kars Şubesi’nin Başkanlığını ise Şahin Aydın yapacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’ın 87.şubesi Kars’ta açıldı. Açılışa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Ahmet Arslan, Kars Valisi Türker Öksüz, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guluyev, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kars TSO Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu ile MÜSİAD’lı başkanlar ve birçok üye iş adamı katılım sağladı.

Açılışta konuşan MÜSİAD Kars Şube Başkanı Şahin Aydın, “Çok önemli bir sivil toplum kuruluşunun bir ferdi olmanın mutluluğunu ve sivil toplum kuruluşunun Kars’ta temsil ediyor olmanın memnuniyetini sizlerle paylaşmak istiyorum.” dedi.

 “Anadolu’muzun Kadim Bir Şehri Olan Kars’ta Olmaktan Çok Memnunum”

Şubenin açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Anadolu’muzun kadim bir şehrinde Kars’ta olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bizler yerele dokunmanın, yereldeki insanımızla beraber olmanın onlarla hemhal olmanın bize çok şey kattığını iyi biliyoruz” dedi. Kaan, MÜSİAD’ın Türkiye’de 87 noktada dünya genelinde ise 95 ülkede 225 noktada hizmet verdiğini anlattı.

Konuşmasında Kars’ın marka şehir haline getirilmesi gerektiğini vurgulayan Kaan; “İş dünyamızda birlikte Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisine sokabilmek amacıyla mücadele vermeye çalışıyoruz. Çünkü biz güçlü bir ülkeyiz, bu topraklar bizim vatanımız, o zaman MÜSİAD’ın Kars’a da gelmesi lazım. Kars’ı da markalaştırması lazım. Şube başkanımıza ve onun ekibi ile birlikte siz değerli dostlarımızın da katkıları ile birlikte inşallah Kars’ımızı markalaştırmak istiyoruz ve büyütmek istiyoruz. Onun için buradayız” diye konuştu.

“Saygın Bir Sivil Toplum Kuruluşu İlimizde Şube Açıyor”

Açılış töreninde konuşan Kars Valisi Türker Öksüz ise “Saygın bir kuruluşun, saygın bir sivil toplum kuruluşunun ilimizde şube açıyor olması bizleri umutlandırdı gururlandırdı, bunun için kendilerini çok teşekkür ediyorum. MÜSİAD kurulduğundan beri ülkemizde ülkemizin üretimine, sanayisine, istihdamına katkı sağlayan bu yolda çok büyük gayret sarf eden önemli bir kuruluş, hele ki şu anda ülkemiz üzerinde hakikaten oynanan oyunlara karşı ülkemizin her alanda sıkıştırılmak istenen bir ortamda MÜSİAD’ın ilimizde şube açıyor olmasını çok önemli bir dik duruş olarak, çok önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz” ifadesini kullandı.

“Birlikte Çalışalım”

Son olarak söz alan 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, şunları söyledi: “İnşallah MÜSAİD Genel Başkanımız, yönetimi ile birlikte birçok ilin başkanı ile ve Kars Başkanı ile birlikte inşallah Kars’ı bu anlamda da Marka Kent haline getirmek ve bu markayı Dünyaya taşımak, tanıtmak adına çok önemli bir misyon üstleniyorlar ve bugünden itibaren inşallah bunu daha atılacak adımlar ile birlikte biraz sonra yapılacak değerlendirmeler ile birlikte şahitlik edeceğiz. Dolayısıyla Karslı bilsin ki MÜSİAD Başkanımız Kars’ın bir başka anlamda da, ticari anlamda da, ekonomik anlamda da marka olması ve Dünyaya taşınması adına önemli bir misyon üstlendiler, buraya gelmeleri bunun ifadesi o yüzden değerli.”