MÜSİAD GENEL BAŞKANI ABDURRAHMAN KAAN, BAKIRKÖY İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bakırköy İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneğince (BAKİMDER)  düzenlenen ‘Medar-ı İftiharlarımız’ programına katılan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, öğrencilerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, kendisinin de mezun olduğu Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nin, Mezunları ve Mensupları Derneği’nin düzenlediği ‘Medar-ı İftiharlarımız’ programında öğrencilerle buluştu.

Etkinlikte hayat tecrübelerini ve okul sıralarındaki anılarını paylaşan Kaan, gençlere “Dar bir alanda sınırlı kalmayın, kendinizi donatın, çok okuyun, deniz dalgalarının kıyıya vurması gibi siz de sabırla ve azimle hareket edin” tavsiyesinde bulundu.

“İmam Hatip Mezunlarımız, üÜlkemizin Medar-ı İftiharıdır”

Konuşmalarını; “Bu programın başlığı, “medar-ı iftiharlarımız” olarak belirlenmiş. Evet, İmam Hatip Mezunlarımız, ülkemizin medar-ı iftiharıdır. Doğrunun peşinde katettiğimiz yol ve o yolun sonunda elimizdeki hesap defteri, bütün bir ömrün insanlığın karşısında ve Allah katında değerini gösterir. Bizler, bu çetin ve her adımı nefsin zorlu sınavlarıyla dolu yolda ilerlerken, inancımızın, değerlerimizin çizdiği pusuladan şaşmamak için çabalamak zorundayız. Hayatımızın hangi dönemini idrak edersek edelim, hayatımızı hangi işle kazanıyorsak kazanalım, doğru yol birdir, ondan şaşmamak, kul olarak, insan olarak asli görevimizdir.” diye sürdüren Abdurrahman Kaan, programda öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Programa Bakırköy müftüsü Selami Aydın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Demir ve BAKİMDER yönetimi de katıldı.