KİFAYET ÖZKUL’UN “İZ” İSİMLİ ÇİNİ-SERAMİK SERGİSİ MÜSİAD’DA SANATSEVERLERLE BULUŞTU

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Kifayet Özkul’un “İz” isimli Çini-Seramik Sergisi açılışı, Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla MÜSİAD’da gerçekleştirildi.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) kültür-sanat alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Kültür Sanat alanındaki faaliyetlerine Emire Konuk Közberi’nin “Şimdi ve Sonsuzluk” sergisi ile start veren MÜSİAD, daha sonra Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ile iş birliğinde Prof.Dr. Fuat Sezgin’in anısına hazırlanan “Bilimden Sanata Yansımalar” sergisi ile  Mevlid-i Nebi Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturdu.

MÜSİAD SANAT çatısı altında başta hat, minyatür, resim ve müzik olmak üzere birçok alanda çalışmalarını sürdüren MÜSİAD, son olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Kifayet Özkul’un “İz” isimli Çini-Seramik Sergisi’ni meraklılarının ilgisine sundu.

Türk-İslam müktesebatına ait dini ve milli ögelerin yansımalarından oluşan sergide, kendi kültür ve medeniyetimize ait eserler sanatseverlerle buluşturuldu. MÜSİAD SANAT ve MÜSİAD KADIN ortaklığında hayata geçirilen sergi, 35 parça eserden oluşuyor. Sergi,  20 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak.

Sergiden Elde Edilen Gelir Şehit Polislerin Kız Çocuklarına Bağışlanacak

Serginin açılışında konuşan eser sahibi Kifayet Özkul, serginin uzun ve zorlu bir sürecin ardından hazır hale getirildiğini belirtti. Kendisinin de aynı zamanda bir polis kızı olduğunu kaydeden Özkul, küçük yaşlardan itibaren polislerle birlikte yaşamanın kendisine yoğun bir devlet ve millet sevgisi kazandırdığına dikkat çekti. Sanatı, manevi değerleri anlatmanın bir yolu olarak gördüğünü ifade eden Özkul, eserlerini bu anlayış ve ruhla ortaya koyduğunu vurguladı. Serginin satışından elde edilecek gelirin yarısının şehit polis ailelerinin kız çocuklarına verileceğini kaydeden Özkul, vatan ve millet için canını veren polislerin ailelerine bakılmasının, toplum olarak hepimizin borcu olduğuna dikkat çekti.

Milli ve Manevi Duyguların Gelecek Kuşakları Aktarılması Gerekiyor

Serginin açılışında konuşan MÜSİAD KADIN Başkanı Müge Öz de MÜSİAD olarak şehit polislerinin kız çocukları için düzenlenen böyle bir etkinlikte rol almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  MÜSİAD olarak milli ve manevi değerlerin yaşatılmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Öz, ilerleyen dönemlerde de kültür-sanat faaliyetlerine katkı vermeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Serginin açılışını yapan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise Kifayet Özkul gibi milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya devam eden sanatçılarımıza MÜSİAD olarak destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti. Eserlerini MÜSİAD’da sergilemesinden dolayı Kifayet Özkul’a teşekkürlerini sunan Kaan, Özkul’a başarılarının devamına yönelik temennilerde bulundu.