MÜSİAD İLE MARMARA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Marmara Üniversitesi arasında İş Birliği Protokolü imzalandı. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Marmara Üniversitesi arasında İş Birliği Protokolü imzalandı.

MÜSİAD Genel Merkez’de imzalanan törene, Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erol Özvar, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Özyurt, MÜSİAD Akademi Kamu Sanayi İş Birliği ve Proje Takibi Komitesi Başkanı Abdulsamet Temel, MÜSİAD Ortaklık Geliştirme ve Koordinasyon Üst Kurulu Başkanı Hikmet Köse, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Marmara Üniversitesi temsilcileri katıldı.

İmza töreninde konuşan Genel Başkan Abdurrahman Kaan, MÜSİAD olarak Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle iş birliği halinde hareket etmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Geçtiğimiz yıl kenevir üretimi konusunda Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile;  kimya ve su ürünleri ile endüstriyel tarım konusunda da Ege Üniversitesi ile iş birliğine gittiklerini vurgulayan Kaan, “Akademik çalışma ve bilimin gücünü tecrübeyle bir araya getirmek amacıyla bu yolculuğa çıktık. Akademi ve iş dünyasının güç birliği yaparak ortak güç oluşturması çok önemli. Harekette birlik olmazsa fikirdeki birlik anlamsızdır. Fikirlerimizle birlikte harekete de geçiyoruz.” diye konuştu.

Geçtiğimiz ay Düzce Üniversitesi ile de anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Kaan, “Sağlık ve çevre alanlarında ihtisas üniversitesi seçilen ve katma değerli çalışmalarıyla bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sunan Düzce Üniversitesi, ihtisaslaşma süreci kapsamında 30’un üzerinde ürün geliştirdi. Bu ürünlerin satışı için; “DUlife” çatı markası altında kozmetik ürünlerin markası “Melenis”, bitki ürünlerinin markası “Herbynia”, arı ürünlerinin markası “ApideVera” olmak üzere 4 markasını tescilledi. Bizler de MÜSİAD Düzce nezdinde üyelerimizden oluşan 50 girişimcinin kurduğu Formlife Sağlıklı Yaşam Ürünleri AŞ.’de üniversitenin ürünlerini satışa sunuyoruz. Böylece hem üretime doğrudan katkı sağlamış oluyor hem de üniversitemizin ileride daha büyük işler başarması adına önünü açıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Akademi, kamu ve sanayi alanlarını kapsayan iş birliği protokolü kapsamında,  MÜSİAD bünyesindeki komitelerin ulusal ve uluslararası proje ve faaliyetlerinde, Üniversite’nin ilgili fakülte ve bölümleri ile işbirliği içinde çalıştırılması ve Üniversite’nin bu konularda MÜSİAD bünyesindeki komitelere akademik destek vermesi amaçlanıyor.