GENEL BAŞKAN KAAN’DAN 30.YIL MESAJI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD’ın 30. kuruluş yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınladı.

Mesajında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan Kaan şunları kaydetti:

Kıymetli MÜSİAD Ailesi,

30 yıl evvel, hevesli, gayretli, imanlı ve kendini davasına adamış 12 genç insan; memleket sevdasında, millet ve ümmet yolunda çalışmak üzere bir araya geldi. Allah hepsinden razı olsun.

MÜSİAD’ın temellerinin atıldığı o günlerden bu yana; 30 senelik zor, engebeli, meşakkatli ve uzun yolda bu kadim ailenin her bir üyesi, kendi payına düşen görevleri ve sorumlulukları, memleket ve ümmet sevdası ile yerine getirdi; zamanı geldiğinde bir sonrakine devretti.

Lakin bu aile öyle geniş, öyle muazzam bir gelenekle kök saldı ki emekliliği bekler gibi değil, bayrak değişimi gibi görüldü her hizmet, her görev, her sorumluluk. Elhamdülillah Rabbimize ki bizi böylesi eşsiz bir geleneğin, böylesi muazzam bir kültürün, böylesi kutsal bir davanın neferleri yaptı.

Bizler zamanında tarihe not düştüğümüz gibi:

“Malını, sözünü ve fiilini yerinde harcayan, cömert ve kibrinden arınmış insanlarla toplumun kollektif olarak zenginleşeceğine inanıyoruz”. “Allah ile diğer insanlar ile tüm çevre ile ve tabii ki kendisiyle barışık bir denge içinde her günümüzü bir öncesinden daha iyi hale getirme çabasının çok daha tercih edilir bir hedef olmasını savunuyoruz”

Kardeşlerim,

MÜSİAD, bu memleketin en zorlu dönemlerinde; Türkiye tarihinin parçası, şahidi ve hatta kendisi olarak doğdu, büyüdü ve kök saldı. Memleketin geçtiği her keskin dönemeçte milletinin yanında oldu. En çetin imtihanlarda bile MÜSİAD Ailesi, kenetlenerek bir arada kalmayı başardı. Bu nedenle MÜSİAD sadece bir sivil toplum kuruluşu değil; bir okul, bir aile, bir gelenek ve bir aşk gibi büyüdü.

Bahar vakti selama durduk sevdaya

Ne güz ne kış biter sevdamız bizim

Her Mayıs, umut açar aynı duaya

Otuz bahar tazedir sevdamız bizim

Kardeşlerim,

Ne vakit hüznün ve karamsarlığın gölgesi vursa üstümüze bizler; dostluğun, birliğin, adanmışlığın ve kardeşliğin güneşi ile yeniden yeşerdik. Gün geldi darbeler aldık. Gün geldi Müslümanlığımızın müstakil değerleri ile kinayeler eşliğinde sınandık. Nice manasız kelamlara, tebessüm ettik, geçtik. Zira Hak yolunda çıkılmış bir dava, kulun değil, Rabbin imtihanı ile güçlü kıldı bizleri. Elhamdülillah bu günlere ulaştırana. Allah emeği geçenlerden razı olsun…

MÜSİAD bugün, dünyada örneği nadir bulunan ve üzerine kitaplar ve tezler yazılan bir örgütlenme şekli ve kendine özgü bir yapılanma olarak tarihte hak ettiği yeri aldı. Zamanın ruhuna, değişimin kimyasına uyumlu ancak bizi biz yapan değerlerimizden zerre ödün vermeden sürekli tazelenerek ve bu şekilde güçlenerek yolumuza devam ettik.

MÜSİAD bugün; siyasetten diplomasiye, sanayicisinden, akademi, spor ve sanat dünyasına, bürokrasiden, profesyonel yöneticilere kadar geniş bir yelpazede, gerek ülkemizde gerek dünyada toplumun her kademesinde, her paydaşı için etkin bir danışma mercii, politika belirleme kuruluşu, veri merkezi ve sathı ile müsemma bir sermaye platformu olarak tescillendi. 30. yılımızda bizleri bu uğurda başarılı kılan Rabbimize Hamdolsun.

MÜSİAD, sadece milli sermayenin değil; kültürümüzün, değerlerimizin ve nesillerimizin bekası uğruna çalışan bir gelenek şeklinde, bu uğurda yapısını genişleten ve devletimizin sahada en etkin paydaşı olarak yer almaktadır.

Bu zor günlerde de bir kez daha bunu ispatladık. Kenetlendik. Zor günlerde birbirimizin derdine ortak, derdine deva olduk. Rabbim selamı da kelamı da aramızdan eksik etmesin.  Rabbim bizlere su gibi temiz bir ömrü kaynağına alnı ak teslim etmeyi nasip eylesin.

Daha nice 30 yıllarda birlik ve beraberlik içinde var olmayı nasip eylesin. Bu davayı en temiz haliyle bizden sonraki nesillere de aktarmayı ve onların da aynı aşk ile yaşatmasını nasip eylesin.

Allah hepinizden razı olsun.

Abdurrahman KAAN

MÜSİAD Genel Başkanı
 

NOT: GENEL BAŞKANIMIZ ABDURRAHMAN KAAN'IN MÜSİAD 30.YIL MESAJINI İZLEMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN
https://youtu.be/3pFsilt-EGw