Kartal Atalar MTAL MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü

Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması adına birçok projeye imza atan MÜSİAD, “hami okul” projesi kapsamında Kartal İlçesi Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve Tasarım Bölümü’nü hayata geçirdi

 

Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması adına birçok projeye imza atan MÜSİAD, iş dünyasının büyük ihtiyaç duyduğu “nitelikli ara eleman” ihtiyacını karşılamak amacıyla tematik liselerin oluşturulmasına hız verdi. MÜSİAD, “hami okul” projesi kapsamında, 02 Şubat 2019 tarihinde Kartal İlçesi Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve Tasarım Bölümü’nü hayata geçirdi.

Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümünü yaklaşık 6 aylık yoğun bir çalışmanın neticesinde hazır hale getirildi. Buradaki temel amaç mobilya sektörünün en önemli sorunu olan yetişmiş insan gücünü artırmak ve sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak. Bu bağlamda çalışmalarımız kapsamında ilk olarak mobilya ve tasarım konusunda İstanbul’daki en donanımlı okul tespit edildi. Akabinde okul müdürü ve değerli öğretmenlerin de katkılarıyla düzenlenen çalıştaylarda yol haritası ve müfredat belirlendi. Daha sonra Mobilya Federasyonu ve İTO gibi ülkemizin önde gelen STK’larının da destekleriyle Mobilya ve Tasarım Bölümünü, çağın gerektirdiği modern koşullar baz alarak yeniden dizayn edildi. Bölümümüzde öğrencilerimizin gelişmesini ve alanlarında profesyonelleşmelerini sağlamak amacıyla gerekli ham madde tedarikinden öğrencilerin giyeceği kıyafetlere kadar her şey en ince ayrıntısına kadar sağlanıyor. Ayrıca başarılı olan ve dereceye giren ilk 3 öğrenciye, sektörün en büyük fuarı olan Milano Fuarına götürerek mesleki yeterliliklerinin artırılmasını sağlanıyor. Ayrıca öğrencilere MÜSİAD üyesi firmalarda da staj imkanı sağlanarak gelecekte daha rahat istihdam edilmelerine yardım ediliyor.

Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümünü yaklaşık 6 aylık yoğun bir çalışmanın neticesinde hazır hale getirildi.

Buradaki temel amaç mobilya sektörünün en önemli sorunu olan yetişmiş insan gücünü artırmak ve sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak. Bu bağlamda çalışmalarımız kapsamında ilk olarak mobilya ve tasarım konusunda İstanbul’daki en donanımlı okul tespit edildi.

Kartal Atalar MTAL Hakkında

14.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD

MÜSİAD'A ÜYE OL
60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan

YURT İÇİNDE 84 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Üyelerin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurumlarına ileten

YURT DIŞINDA 81 FARKLI ÜLKE VE 95 NOKTADA

Toplamda 179 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

SOSYAL SORUMLULUK
TÜMÜNÜ GÖR
İçerik Bulunmuyor!