Uluslararası İş Forumu (IBF)

IBF (International Business Forum – Uluslararası İş Forumu), 25 ülkenin iş dünyasından işadamlarının katıldığı, yılda bir yapılan kongre ve beraberindeki ticari faaliyetlerle bir araya gelinen, 1995 yılında MÜSİAD tarafından kurulan uluslararası bir platformdur. Müslüman İşadamları arasında “Global İş Ağı” kurulması ilkesinden yola çıkılarak kurulan bu seçkin platform, 25 ülkeden 42 işadamları dernekleri başkanlarından oluşan bir icra kurulu (BOG) tarafından yönetilmekte ve ülkeler arasında ekonomik bağlar kurulmasını, sürdürülebilir iş birliği modellerinin oluşturulmasını, iletişimin güçlendirilmesini ve sosyal ve ekonomik kalkınmanın hızlandırılmasını ilke edinmiştir. 
 
Her yıl belirli bir tema altında gerçekleşen kongreler; üst düzey paneller, çok uluslu yatırım projeleri sunumları, ülke tanıtımları ve iş dünyasına yönelik gerçek yaşam deneyimleri gibi pek çok faaliyetten oluşmaktadır. Bunların dışında, katılımcı işadamları arasındaki ticaret hacmini artırmak amacıyla sektör bazlı özel iş toplantıları ve iş eşleştirme oturumları da düzenlenmektedir. 
 
Uluslararası İş Forumu, gönüllülük esasını temel alan, dünyanın her yerinden Müslüman İşadamlarını bir araya getirip aralarındaki ticareti, yatırımları ve işbirliklerini canlandırma gayesiyle kurulan bir platformdur. 
 
Amaçlar: 


  • 1. Geleneksel iş dünyasında İslam ahlakı değerlerinden istifade etmek.

  • 2. Ticari ilişkileri ulusal ilkeler ve çıkarlar doğrultusunda yönlendirmek ve güçlendirmek, üye dernekler ve ülkeler arasında bölgesel ve küresel düzeyde işbirliği sağlamak.

  • 3. Ticari faaliyetleri arttırmak ve üye dernekler ve ülkeler arasında gerçekleştirilen ticareti geliştirmek.

  • 4. Üye ülkelerin tamamlayıcı nitelikte olabilecek potansiyellerinin en uygun şekilde kullanımını sağlamak.

  • 5. Üye ülkelerdeki ticareti ve yatırımı teşvik etmek.

  • 6. Üye ülkelerdeki ticaret ve sanayi alanlarındaki ortak girişimleri artırmak.

  • 7. Teknoloji transferi, teknik yardım, danışmanlık, eğitim, tecrübe ve bilgi paylaşımı konularında üyeler arasındaki işbirliğini desteklemek.

  • 8. Ticaret odaları ve benzeri kurulaşlara, ticaret ve sanayi alanındaki uygulamalarını modernize edebilmeleri için  danışmanlık yapmak.

  • 9. Üye derneklere, faaliyet performanslarını arttırmak hususunda hizmet ve yardım sağlamak. 
 
 

IBF (International Business Forum – Uluslararası İş Forumu), 25 ülkenin iş dünyasından işadamlarının katıldığı, yılda bir yapılan kongre ve beraberindeki ticari faaliyetlerle bir araya gelinen, 1995 yılında MÜSİAD tarafından kurulan uluslararası bir platformdur.

Müslüman İşadamları arasında “Global İş Ağı” kurulması ilkesinden yola çıkılarak kurulan bu seçkin platform, 25 ülkeden 42 işadamları dernekleri başkanlarından oluşan bir icra kurulu (BOG) tarafından yönetilmekte ve ülkeler arasında ekonomik bağlar kurulmasını, sürdürülebilir işbirliği modellerinin oluşturulmasını, iletişimin güçlendirilmesini ve sosyal ve ekonomik kalkınmanın hızlandırılmasını ilke edinmiştir. 

http://2022.ibforum.org/

14.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD

MÜSİAD'A ÜYE OL
60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan

YURT İÇİNDE 84 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Üyelerin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurumlarına ileten

YURT DIŞINDA 81 FARKLI ÜLKE VE 95 NOKTADA

Toplamda 179 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

IBF'DEN HABERLER
TÜMÜNÜ GÖR
İçerik Bulunmuyor!