Yayın

ARAŞTIRMA RAPORLARI NEDİR?

MÜSİAD, kurulduğu günden bugüne kadar, değerleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerini yalnızca bir “iş adamları derneği”nin takvimiyle sınırlamamış, aynı zamanda ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için fikir üretmeyi de öncelikli sorumlulukları arasına almıştır. Bu bağlamda her sene hem ekonomik hem de toplumsal sorunları tartışan raporlar yayımlamıştır. Ekonomiyle akademinin, iş dünyasıyla bürokrasinin sinir uçlarını birbirine bağlayan bu raporlar, yalnızca sorun tespiti ve çözüm önerisi getirmenin ötesinde, teoriyle pratiğin irtibatını temin eden birer çalışma olması bakımından da ayrıca önemlidir.

Her yıl farklı bir konuyu ele aldığımız Türkiye Ekonomisi Raporları, ekonomide ideal duruma yaklaşmak için hangi adımların atılması gerektiğini somut önerilerle ortaya koyan nitelikli birer araştırma olarak literatürde yerini almıştır.

Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve uzmanlarının katkılarıyla hazırlanan raporlarımız, ülkemizin karşılaştığı ekonomik sıkıntıların atlatılması adına kapsamlı çözüm önerileri sunuyor.

... DEVAMINI OKU

İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ SEKTÖRÜ PAZAR ARAŞTIRMA RAPORU

Bu pazar araştırma raporu, MÜSİAD İhracatı Geliştirme ve Eşleştirme Komisyonu’nun bir alt çalışma grubu olan Pazar Araştırma ve Ticari İstihbarat Alt Çalışma Grubu tarafından hazırlanmıştır.

... DEVAMINI OKU DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR